Kar Tatili Olan İller ve İlçeler (13 Aralık Cuma)

Kar Tatili Olan İller ve İlçeler (13 Aralık Cuma)
 • 12.12.2013

13 Aralık Cuma Kar Tatili Olan İller Şu Şekilde :

Yarın hangi illerde okullar tatil. Kar tatili olan iller 13 Aralık 2013 Cuma için tüm güncel bilgiler bu sayfada sizler için güncelleyeceğiz. 13 Aralık kar tatili var mı 13 Aralık Cuma okullara kar tatili verilen iller ve ilçeler. Ankara, Bursa, Konya, İstanbul ve diğer bütün illerin kar tatili haberlerini sıcağı sıcağına valilik açıklamasıyla paylaşacağız.

Yarın Kar Tatili olan iller 13 Aralık Kar Tatili Olan İller ve İlçeler Birçok ilde kar tatili haberi gelmeye devam ediyor. 13 Aralık Kar tatili olan iller, 13 Aralık 2013 Hangi illerde kar tatili var. 13 Aralık okullar tatil mi kar tatili var mı İstanbul Ankara kar tatili haberleri, tüm detaylar güncel son dakika haberleriyle sabaha kadar bu sayfada

Hafta sonu boyunca Türkiye’nin özellikle kuzey batı kesimi Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kaldı. Yurdun bazı bölümlerinde soğuk hava sıfırın altına inerken bazı yerlere de yılın ilk karı düştü.

13 Aralık Cuma Günü Yarın Kar Tatili Olan İller İçinHaberler Güncellenerek Bu Sayfada….

kar tatili il ilçe

Yarın Kar Tatili Olan İller

13 Aralık Kar Tatili Olan İller Şu Şekilde :

TOKAT

Tokat’ta kar yağışından dolayı 7 ilçede okullar tatile dilirken, il merkezi, diğer ilçeler, köy ve beldelerde de taşımalı eğitime ara verildi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre devam eden kar yağışı nedeni ile cuma günü Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar ve Sulusaray ilçelerinde tüm okullar bir gün süre ile tatil edildi.

SAMSUN

Samsun’da okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı. Valilikten yapılan açıklamada, okullarda kar tatilinin13 Aralık Cuma günü de devam etmesi,  tatilin il ve ilçelerdeki tüm okulları kapsadığı duyuruldu.

Ondokuz Mayız Üniversitesi’nde de kar nedeni ile birinci ve ikinci öğretimde eğitime yarın için de ara verilmesi belirtildi.

ŞIRNAK

Şırnak’ta etkili olan kar nedeniyle 13 Aralık Cuma günü eğitime kar tatili verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Cizre, Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

DİYARBAKIR

Valilik tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışıyla birlikte il merkezi ve tüm ilçelerde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların 13 Aralık 2013 tarihinde tatil edildiği duyuruldu. Açıklamada, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle valiliğimizce il merkezi ile 17 ilçemizdeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumları ile engelli ve hamile kamu görevlilerine 13 Aralık 2013 Cuma günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

IĞDIR

Iğdır genelinde etkili olan Kar yağışı ve soğuk havadan dolayı yarın okulların tatil edildiği bildirildi. IĞDIR – İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu, bu nedenle bugünkü tatilin yarın da devam edeceğini belirtti.

KARS

KARS – Kars’ın Kağızman ilçesinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Kaymakam Kemal Duru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kar yağışı ve tipi dolayısıyla 47 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu söyledi.

TUNCELI

Tunceli’de olumsuz hava koşulları sebebiyle 13 Aralık Cuma günü eğitime ara verildi.

AĞRI

AĞRI’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 13 Aralık Cuma günü tatil edildi. Eğitim öğretime pazartesi günü devam edilecek.

VAN

Van’ın Erciş, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Gevaş ve Özalp ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün daha verildi
TRABZON
Trabzon Kent merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
Trabzon’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, il merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
ORDU
Bazı ilçelerde kar yağışı dolayısıyla yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Ordu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
BATMAN
Kar yağışını nedeniyle dün Batman’daki tüm okullarda eğitime ara verilirken, tatil süresi bir gün daha uzatıldı. 13 Aralık Cuma günü de tatil oldu. İl Hıfzısıhha Meclis Kurulu, il merkez ve ilçelerdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün eğitim verilmeyeceğini duyurdu. Açıklamada engelli ve hamile bayanlara da idari iznin verildiği belirtildi.
KARS

Kars’ta gün içerisinde aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde şiddetini artıran kar ve tipi dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.
Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı Kucuk Yusuf, Kocabahçe, Verimli, Esenyazı ve Aslanizi köyleriyle Kağızman ile Sarıkamış ilçe genelinde eğitime kar ve tipi dolayısıya 1 gün ara verildiği duyuruldu. CİHAN

HAKKARİ

11.12.2013 tarihinde akşam saatlerinde başlayıp hala  yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle 13.12.2013 günü ilimiz genelinde tüm okullar  tatil edilmiştir. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelimiz bir gün süre ile idari izinli sayılmıştır.

AMASYA

 Amasya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmiştir” denildi.

BİNGÖL 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı nedeni ile okullar 1 gün tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Merkez ilçeye bağlı tüm resmi ve özel; okul öncesi,ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 13 Aralık 2013 tarihinde 1 gün ara verilmiştir.” denildi.

DÜZCE

Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışının, kent genelinde günlük hayatı olumsuz yönde etkilediği, yağışın bugün ve yarın da devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il geneli ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün ve yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

ELAZIĞ 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde de olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime yarın ara verilmesikararlaştırıldı.

İlçe Hıfzısıhha Kurulunun, 2 gündür devam eden etkili kar yağışı nedeniyle aldığı karar doğrultusunda,tüm okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

GİRESUN CHA Giresun’da 3 gündür aralıksız yağan yoğun kar nedeniyle ilk ve orta okullar ile liselerdeeğitime ara verildi. Merkez ilçede ve Bulancak, Çanakçı, Doğanklent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap merkez, Piraziz, Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerinde okullar yarın da tatil edildi.

Kar yağışının etkili olmadığı Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar’daki okullarda yarın eğitim öğretim devam edilecek. Ayrıca yoğun kar yağışından dolayı okulların tatil olduğu başta merkez ve ilçelerde kamudaçalışan engelli memurlar yarın da idari izinli sayılacak.

MARDİN Mardin’de dün başlayan ve bugün de aralıksız süren kar nedeniyle Mardin’de okullar yarın da tatil edildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Mardin merkez ile bağlı Derik, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin ve Mazıdağı ilçelerindeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın da kapalı olacak.

RİZE

Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, iki gündür etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 13 Aralık 2013 Cuma günü ara verileceği belirtildi.

YOZGAT

Yozgat’ın Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1gün ara verildi.

Çekerek ve Akdağmadeni Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı dolayısıylamerkezde, kasabalarda ve köylerdeki okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.

Güncellenmeye devam edilecek …

Kar Tatili Olan İller, Kar tatili Hakkında Sorularınızı ve İsteklerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. gölköy dedi ki:

  Gölköyede tatil mi?

 2. günay çiçekçi dedi ki:

  bncede

 3. kaan dedi ki:

  Bursaya tatil istiyoruz kar deil buzlanma varrr !!!!!!!!

 4. vali qavatlık yapma dedi ki:

  hadi ya su okulları tatil edın yaa

 5. umut dedi ki:

  şu an balıkesirdeyim ve baya soguk yarına kadar don tutcakmış ve tatil edilmimeş okullar hala bi cuma günü kalmış burdan milli egitim bakanlıgına sesleniyorum binlerce cocugu sabahın köründe telef etmeyiniz tatil ediniz saylar …

 6. tokide oluruz dedi ki:

  Vali amca nolur ya tokiye cikarken kayar oluruz valla otobus kuru zeminde zor gidiyor karli zeminde kayar oluruz lutfen balikesiride tatil edin

 7. erolkaraca dedi ki:

  hadim ilçesinde şitdetli kar yagışı ve tipi var çocuklar okula gidemez

 8. ferhat dedi ki:

  vali bey bursaya bir el at da tatil et

 9. simdi orda balikesir yazsa dedi ki:

  Guncelleme durdu hadi gecmis olsunnnnn. Balikesirliler yandı

 10. kenan dedi ki:

  Balikesirde 13.12.2013cuma gunu okullar tatil mi

 11. valiciğime dedi ki:

  Valicim canım hadi anam bi balıkesiride tatil ediver hasi canısı hadi hadiiii

 12. erzurumlu dedi ki:

  Juventus galatsaray maçının hakemini erzuruma vali atasalar tatil diye bir sorun kalmaz en az 1,5 hafta tatil yerdik :) lütfen tatil edin okulları donuyoruzzz

 13. cananacan dedi ki:

  yarın vanda okul tatilmi liselere

 14. kurdoo dedi ki:

  van merkez liselere tatil mi

 15. vali dedi ki:

  Elazığ çok soğuk yarın tatil edin kar çok .. yavuz selim kolejine servis gitmiyooooo

 16. _ dedi ki:

  istanbulda donuyoruz vali acı bize kar az yağsada hava buz gbi hasta oldum 1 günde bizim sucumuz ne herkes hasta mı olsun istediğiniz bumu bizide düşünün az millet donuyo bügün arkdaşım yere düştü ve kolu kırıldı bizimde kolumuz kırılabilirdi hiç mi istanbulu düşünmüyorsun 13 aralık cuma günü istanbula tatil istiyoruz

 17. zeyy nepp dedi ki:

  ya nasıl Erzurum tatil olmaz doğu illeri soğuğa alışkın ne demek vali amca bey amca yarın o okullar tatil olack ew okula uzun beni sinir et :) :) :)

  1. begg ümm dedi ki:

   yarn okul tatil olmazsa şikayet edrm vali amca ohh sen paşalr gibi dur arabadan in arabaya bin :)

 18. Vahap dedi ki:

  Malatya buz gibiya nolur olsun

 19. Erdem dedi ki:

  Erzurumun tatil olması için artık ne olması gerektiğini gerçekten bilmiyorum vali sıcak yatağında 12 ye kadar yatıyor biz sabah 7 de -25 de okula gidiyoruz kıyamet mi kopması gerekli tatil olması için bunu bana bi açıklayın ya….

 20. oguzhan dedi ki:

  13.12.2013 Bursa’da okullar tatil olacak mı ?

 21. rana dedi ki:

  şuan tipi var yollar kapalı tatil olsun artık Erzurum :(

 22. Atilla dedi ki:

  Gaziantep te bugün tatildi yarında olsun yollar buz hava çok soğuk yarın -7 derece ve karlı

  1. dfhbty dedi ki:

   Dogru soluo okula gidemiyoruz

 23. nehir dedi ki:

  diyarbakirda okullar tatil mi 13 aralik cuma gunu icin

 24. melisa dedi ki:

  bu nasıl iş ya bi erzurumu tatil etmediler ya istanbula bi kar yağdı hemen tatil burda buz tutuyoruz hiç kimsenin umrunda değil…

 25. emin dedi ki:

  ya batman da yollar kapalı adımızda yoktur ya?

 26. toprak akyüz dedi ki:

  neolur NİĞDE için tatil olsun!!!!!

 27. sevgi dedi ki:

  Tokat merkezde tatil olsun okllar yhaa cok pis kayiyo buralaaarr

 28. zeynep dedi ki:

  Allahınıza van yarına tatilmi neolur bihaber verinya donuyoruzz :-(

 29. kadri dedi ki:

  Ya kesin bilgi verin lütfen Van’da okullar tatilmi Van ve genelinde 13.12.2013 cuma günü için

  1. ercüment dedi ki:

   ya şu balıkesirde bi tatil olsun ya valim artık bişi söyle 12 yi bekletme millet belki erken yatıcka düşünün bunları lütfen ya

 30. Melis dedi ki:

  Okul tatil olsun

 31. berkay dedi ki:

  Bursa yollar kar dolu, arabalar kayıyor bizim servis az kalsın kaza yapıyormuş tatil istiyoruz 13 Aralık Cuma için

 32. Metin Can dedi ki:

  Ya diger şehrlerde okullar ttl oralara kar bile az yagıor erzurumda ölen biz öz gözü tipi esiyo bize ttl yok onlara war ayrımclık war onlar insan biz insan deglmiyiz…

  1. zeynep dedi ki:

   aynenn of erzurumun adı yok yeter abi bıktım bursa neymiş gerizekalı buradaad donuyoruz tatil istiyomuş 13 aralık için sus sen be bize tatil yapın artık

   1. fatih dedi ki:

    Aynen yav erzuruma sabahtan beri yagiyo

 33. reya dedi ki:

  yha batmanda okular tatilmi

 34. başak saygı dedi ki:

  İnsan yapmisken bize de tatil yapar ne guzel burdada cok kar yagsada burdada tatil olsa yâ offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 35. ahmet dedi ki:

  ne olur okulları tatil edin burda tipi çıkdı bu gün okula çok zor şartlarla gittik evimiz zaten uzak okula merkez de ama evimiz okula çok ama çok uzak ne olur okulları tatil edin.

 36. serhat dedi ki:

  ya lütfen erzuruma gelin de bakın soguk dan her yerlerim dondu okulları tatil edin ne olur :(

  1. burak dedi ki:

   Valla hava soguk -20 derece ve tatil degil bu nasıl adalet

  2. ayşe dedi ki:

   erzurum alışmışya soğuğa banane okula gitmiyicem tatil yapcam kendime soğukta bide okula git oh güneşli yerler de de tatil olsun offfffffffffffffff yeter artık

   1. halil dedi ki:

    Vali bi disariya bi cik bak li ne oluyo

 37. erts dedi ki:

  Erzurumda tatil olsun tipi var dönüyoruz tatil olmassa bile okula gitmem hava aşırı soğuk ve heryere kar

  1. gül dedi ki:

   bencede katılıyorumm

 38. enes eren dedi ki:

  trabzonda okular tatil olsun heryer kar burda düşmekten her yanımız arıyor

 39. nfk anad. lisesi dedi ki:

  Elazigda yerler buz yağış var okula nasıl gldebiliriz lütfen kAr tatili yapin.

 40. gül dedi ki:

  erzurum tatil olacak mııı

 41. ferhat dedi ki:

  bursa gürsuda okullar yarın tatil mi

 42. emine dedi ki:

  Lütfen aksarayda okullar cuma günü tatil olsun okula gidemiyoruz soğuktan donuyoruz

 43. mahmut ziya yılmaz dedi ki:

  elazığ da cuma günü tatilmi inşallah tatil olur kıçımız soğuktan donuyor

 44. Zafer Tan ÇANKIRI dedi ki:

  13.12.2013 Cuma günü için BALIKESİR Merkez’de tatil var mı?

 45. Hatice Çaylak dedi ki:

  kar tatili istiyoruz istanbul için lütfen tatil olsun

YORUM YAZ