Vatandaşlık Hak ve Görevleri İle İlgili Kompozisyon

Vatandaşlık Hak ve Görevleri İle İlgili Kompozisyon
  • 21.04.2017

Her birey bir toplumun ve dolayısıyla da bir ülkenin vatandaşı olarak ve o topluma ait olarak doğar ve o toplumun bir parçası olarak yaşar.

Her vatandaş kendi ülkesine karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu sorumluluklara sahipken aynı zamanda da devlet tarafından verilen, kanun ve yasalar ile güvence altına alınan bir takım haklara sahiptirler. Bizler de bu yazımızda sizlere vatandaşlık hak ve görevleri ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizler ile paylaşacağız.

HAKLARIMIZ VE GÖREVLERİMİZ

Hepimiz ülkemizin bir parçası olmakla birlikte aynı zamanda ülkemizin bir vatandaşı konumunda yaşarız. Bu nedenle de ülkemize ve devletimize karşı bir takım görev ve sorumluluklarımız vardır.

Bizler birer vatandaş olarak öncelikle ülkemize karşı erkekler için askere gitme, vergi ödeme, oy verme gibi temel görev ve sorumluluklara sahip olmaktayız. Her vatandaş bu görev ve sorumlulukları yerine getirmekle mükelleftir çünkü bu görev ve sorumluluklar ülkemizin gelişmesi ve devletin vatandaşlara karşı yapacağı alt yapı hizmetlerinin istikrarlı bir şekilde devam edebilmesi için son derece büyük önem taşımaktadır.

Vatandaşların görev ve sorumluluklarının yanı sıra bir de sahip olduğu hak ve özgürlükler bulunmaktadır. Öncelikle yaşama hakkına sahip olan vatandaşlar aynı zamanda sağlık hakkı, seyahat hakkı, seçme ve seçilme hakkı, eğitim hakkı ve benzeri gibi haklara sahiptir. Aynı zamanda bu haklar kanun ve yasalar ile de koruma altına alınmaktadır.

Vatandaşlık Hak ve Görevleri İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ