TEOG Soruları ve Cevapları 23-24 Kasım 2016 Yorumları e Okul

TEOG soruları ve cevapları 2015 MEB tarafından açıklanıyor. ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk gün oturumu sona erdi

TEOG Soruları ve Cevapları 23-24 Kasım 2016 Yorumları e Okul
 • 24.11.2016

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavlar sona erdi. TEOG Türkçe Matematik ve Din Kültürü Soruları bu sayfada.

Toplam 970 sınav merkezinde 15 bin 353 okulda, 93 bin 589 salonda gerçekleştirilen ortak sınavlara gireceği tahmin edilen 1 milyon 287 bin 847 öğrenciye göre planlama yapıldı.

Bugünkü oturumda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılı soruları yapıldı. Ortak sınavlar, Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de aynı anda başladı ve saat 12.00’de sona erdi.

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Sınav süresi her ders için 40 dakika oldu. 24 Kasım 2016 Teog Fen ve Teknoloji İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük İngilizce Soruları bu sayfada bulabilirsiniz.

Ortak sınavın ikinci oturumu ise yarın yapılacak. İkinci oturumda, fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu başladı.

Toplam 970 sınav merkezinde 15 bin 353 okulda, 93 bin 589 salonda gerçekleştirilecek ortak sınavlara toplam 1 milyon 287 bin 847 öğrenci katılacak.

Bugünkü oturumda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları yapılacak. Ortak sınavlar; ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullar ile yurt dışında KKTC ve MEB’e bağlı okulların bulunduğu, sınav için uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de aynı anda yapılacak.

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verilecek. Sınav süresi her ders için 40 dakika olacak.

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıklayınız

TEOG Puan Hesaplama İçin Tıkla

Ortak sınavın ikinci oturumu ise yarın yapılacak. İkinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek.

Öğrenciler olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında, belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

Mazeret sınavları ise Aralık’ta yapılacak. İkinci dönem ise merkezi ortak sınav, Nisan 2016’de, mazeret sınavı ise Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

23-24 Kasım 2016 TEOG Soruları ve Cevapları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. svedanur dedi ki:

  bence mat ve ing. hariç kolaydı

 2. mukadder dedi ki:

  bence türkçede unutmak sözcüğü sorusu yanlış A da D de doğru BEN D yaptım o soru iptal olmalı.

 3. NAZİRE tuğral dedi ki:

  Çok zordu ya

  1. UGUR dedi ki:

   YOK KOLAYDI

 4. ada dedi ki:

  Türkçe A kitapçığı 1. sorunun yanıtı hatırlamamak olmamalı TDK ‘ye göre değerlendirirsek bir şeyi yapamaz duruma gelmek, dönüşü olmayan bir kavram olarak gösterilmiştir fakat yoğunluktan dolayı kitap okumayı unutmak geri dönüşü olmayan bir şey değildir. Yoğun olmadığımızda kitap okumaya geri dönebiliriz yani bu: Kitabı okumayı o anlık için hatırlayamamaktır

  1. mukadder dedi ki:

   bence de çok doğru

 5. Ada dedi ki:

  Çok kolay

 6. Dolunay dedi ki:

  Yanlis sorunun konusu ne acaba

 7. İREM dedi ki:

  BENCE SORULar çok kolaydı ama fende 13 soruda bir yanlışlık vardı o da doğru sayılıyormuş inş fen lisesi

  1. fsdime dedi ki:

   neresi yok

   1. fadime dedi ki:

    yo öyle bir sorun yok bee

 8. betül dedi ki:

  ya zaten o soru yanlış haberde görmedinizmi herkese doğru olarak geçti

 9. gaye dedi ki:

  Tesekkurler

 10. uğur dedi ki:

  fen ve teknolojide b kitapçığına göre 13 yanlış cecap 3 olmalı

  1. uğur dedi ki:

   sizce ney olcak

   1. assas dedi ki:

    sen hangi okuldansın aga

 11. 1 2
YORUM YAZ