ÖSYM Pedagojik Formasyon Sonuçları

ÖSYM Pedagojik Formasyon Sonuçları
 • 16.12.2013

Yüz binlerce formasyon adayının Pedagojik formasyon sonuçları ÖSYM tarafından gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Formasyon sonuçları 2016 2017 pedagojik formasyon sonuçları ÖSYM tarafından 16 Aralık Pazartesi günü akşam saatlerine kadar ÖSYM tarafından açıklanması muhtemel. Formasyon sonuçları 2013 Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri olan ÖSYM’de pedagojik formasyon sonuçlarının bugünlerde açıklanması bekleniyor. 6 Aralık 2013 tarihinde Pedagojik Formasyon Üniversite Tercih bildirimleri bitmişti şimdi de 2013 Pedagojik formasyon sonuçları duyurulacak. Peki pedagojik formasyon sonuçları ne zaman açıklanacak ? Sonuçların duyurulmasının ardından kayıt işlemlerinde nasıl bir yol izlenecek? İşte tüm bu soruların yanıtı… Pedagojik Formasyon Sonuçları ne zaman açıklanacak.

osym

2013 Pedagojik formasyon sonuçları için Tıklayın bugün açıklanacak, açıklandığında bu link aktif hale gelecek

Pedagojik formasyon sonuçları müracaatları 6 Aralık günü bitmişti. Müracaat süresinin bitmesiyle birlikte adaylar sonuçların ne zaman duyurulacağı konusuna odaklandı. Ancak bazı sorunlar nedeniyle sonuçların duyurulması işlemi aksadı. Pedagojik formasyon sonuçları Çünkü bazı üniversiteler not dönüşümü işlemlerini tamamlayamamıştı. Bu işlemi bitiremeyen üniversiteler için ek süre verildi. Bu sürenin son günü ise 14 Aralık Cuma günü idi. Bu sürenin de sonuna gelinmesiyle birlikte sonuçların açıklanması an meselesi. Bugün 16 Aralık Pazartesi ve muhtemel sonuçlar bugün duyurulacak.

Bu aşamanın bitmesiyle birlikte pedagojik formasyon sonuçları açıklanacaktır. Kayıt işlemleri ise tahminimizce 18 Aralık Çarşamba günü başlayacaktır. Formasyon sonuçlarına ise açıklanmasının ardından ÖSYM’nin resmi internet sitesi sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Pedagojik formasyon sonuçları öğren sorgulama ekranına anında eokul-meb.com adresimizden de ulaşmanız mümkün.

2016 2017 Pedagojik formasyon sonuçları Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. durmuş dedi ki:

  arkadaşlar ne zaman açıklanıyo bu formasyon sonuçları acaba bilgisi olan var mı sayflarda dolaşmaktan evin de yolunu unuttum ben ha!

 2. emrah can dedi ki:

  Daha ne kadar bekleyeceğiz illaki birilerini isyan edip kendini yakması mı lazım açılanması için….

 3. Akif ALTUĞ dedi ki:

  Öğrencinin bu kadar aşağılandığı bir ülke daha hayal edemiyorum. insan çıkar bari bir açıklama yapar da bekleyenler de bir nebze rahatlar.

 4. ibrahim halil dedi ki:

  bu kadar terbiyesizlik olmaz yav.
  açıklayın da artık işimize gücümüze bakalım

 5. fatih dedi ki:

  yazıklar olsun sınav biteli bir ay oldu . formasyona ales şartı getirdiğinizi duyurduğunuzda sunava iki ay vardı. iki ay bile çalışabilecek zaman verilemeyen sınavın ardından bir ay geçti daha yerleştirme yapamadınız utanın utanın.

  1. xx dedi ki:

   aynen bencede yaa pes dedirtiniz onca insana yaptığınız şu muameleye bakın bu kadar mi ugrastırıyo bu formasyon

 6. gündüz dedi ki:

  açıklasınlar, artık yoksa biz mi rezilliklerini açığa çıkaracağız… yeter artık bu kadar yalan dolan, insaf yahu bu insanların bir hayatı planlaması gereken bir programları var. sizin zaman kavramından haberiniz var? nasıl tehaazür edilir bilir misiniz… açız aç, karnımı yıllar sonra doyuracağım hesaplamasını yapıyorum sen kimin zamanını yiyorsun ösym… yeter artık el insaf yahu. ayıptır günahtır, zulümdür…

 7. gündüz dedi ki:

  ben size kısa bir niye cevabı vereceğim. Niye biliyor musunuz en büyük niyesi, burası türkiye bir ikincisi de birileri torpillenecek diye biz törpüleniyoruz… adam mı kandırıyorsunuz, bu kadar uzatılacak sonuç ve problen sadece not dönüşüm tablosundan olacak öyle mi? ki bu dönüşüme de ösym bir çözüm getirdi güya onların belirlediği yüzlük sistemde olacaktı tüm hesaplanmamalar. uyanın ha dostlar yine uyutuluyoruz… kahrolsun ösym…

 8. selin dedi ki:

  formasyon sonuçları ÖSYM açıkla artık,

 9. yaşar dedi ki:

  artık açıklansın şu sonuçlar her zaman böyle beklemek zorunda mıyız :@

 10. yasin dedi ki:

  yaw bunlar ne yaptiklarını zannediyorlar… !!! niye açıklamıyorlar…bekletip duruyorlar yaaa anlam veren var mı ?

 11. Mağdurrr dedi ki:

  yaa arkadaş nie belli olmadı bu formasyon hani açıklanıodu ne yapıolar bunlar açıklansında artık ders çalışalım alan var eğitim var ne bu böyle yaaa…….

 12. ozer dedi ki:

  bence de yeter artık acıklanacaksa acıklansın bu kadar ınsanı gunlerdır oyalamanın bı anlamı yok… ! ales gıbı bı sınav 5 gunde acıklandı bu nıye bu kadar uzaltı anlayamadık dogrusu .hayırlısı deyıp beklıcez artık

 13. sezgi dedi ki:

  evet her üniversitenin puan sistemi farklı ve mesela tarih bölümünden mezun kişinin ganosu 2.70 100lük sistemdeki puanı diger ünilerin tarih bölümünden mezun 2 70 ganolu kişiden daha düşük yada yuksek bu da haksızlık oluyor.yök sistemi daha dogru olur insallah çok sıktı artık.. ne olucaksa olsun da biz de yolumuza bakalım.

 14. sema dedi ki:

  ÖSYM nin ortalamalari kendi dönüşüm tblosuna gore yaptigi söyleniyor madem oyle yapacaktı niye bu kadar beklettiler ki el insaf ya yeter artik……!!!!!!!!!

 15. sema dedi ki:

  ÖSYM nin ortalamalari kendi dönüşüm tblosuna gore yaptigi söyleniyor madem oyle yapacaktı niye bu kadar beklettiler ki el insaf ys yeter artik……!!!!!!!!!

YORUM YAZ