Öğretmenlerin Alan Değişikliği Başvuruları ve Kılavuzu 2013 MEB

Öğretmenlerin Alan Değişikliği Başvuruları ve Kılavuzu 2013 MEB
 • 13.12.2013

Öğretmenlerin Alan Değişikliği Başvuruları 16 Aralık 2013 Pazartesi günü başlıyor. Öğretmenlerin Alan Değişikliği kılavuzu 2013, MEB Öğretmen alan değiştirme başvuruları ve alan değişikliği kılavuzu detayları bu yazımızda.

Milli Eğitim Bakanlığı, alanlarında değişikliğe gidecek öğretmenlerin müracaatlarını 16-20 Aralık tarihleri arasında kabul edecek. Öğretmenlerin 2013 yılı alan değişikliği duyurusu MEB insan kaynakları genel müdürlüğü tarafından duyuruldu.

Bakanlığın bildirileri kapsamında, birimlerine ait eğitim kurumlarında vazifede bulunan öğretmenlerin 2013 senesi alan değişikliği işlemleri Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44. maddesi hükümlerine bağlı olarak yapılacaktır.

2013-Alan-değişikliği-ne-zaman-yapılacak-370x270

Alan değişikliğine, öğretmenlikte adaylıkları kaldırılmış olma şartıyla Talim ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararı kapsamında; mezun olduğu bölüm haricinde başka bir bölümden öğretmen olmuş, eğitimleri birden çok bölümü kapsayan, öğretmenlik yaptığı branş haricinde bir bölümden eğitim almış, 2012 yılında il içi ve iller arasında alan değişikliği kapsamında yer değişikliğine tabii olanlar daha evvelki bölümlerine geçiş için müracaat edebilecek.

MEB Alan Değişikliği Duyurusu İçin Tıklayın

Sınıf öğretmeni kapsamında hizmet verirken, Zihin Engelliler Sınıfı öğretmenliğine ve başka bölümlerde hizmet verirken Teknoloji ve Tasarım bölüme geçiş yapanlardan, yapılan hizmet içi eğitim programlarını başarıyla bitirenler de alan değişikliğine müracaat edebilecek.

16-20 Aralık tarihinde müracaatlar kabul edilecek olup 24-25 Aralık tarihinde ise atalar gerçekleştirilecektir.

16 Aralık 2013 Alan Değişikliği Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. murat dedi ki:

  sınıfçılara geri sınıfa dönme hakkı daha sonraki yıllarda tekrar verilir mi acaba. yoksa bu son şansımızmı

 2. ergun dedi ki:

  Peki alan değişikliği sadece il icimi

 3. nazmi dedi ki:

  konya selçuk çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği mezunuyum halen anasınıfı öğretmeniyim çocuk gelişimine geçebilitr miyim

 4. mecit dedi ki:

  Okul oncesi cocuk gelisimine basvurabilecek mi?gecen alan degisikliginde hak tanimislardi.

 5. Gül dedi ki:

  Alan değişikliği yapanlar mecburumu yoksa isteğe bağlımı tayin isteyecekler?

 6. sevin fidegül dedi ki:

  Geçen sene diller kapsamında Çin dilini bitiren kişi Türkçe ye geçiş yapabildi.Yönetmeliği göre tüm dilleri kapsıyor deniyordu.Neden tüm dller geçiş yapabilirken Macarca dan geçiş yapılmadı.Macar dilini (Hungaraloji)okumak için İngiizce sınavını kazanarak giriş yaptık.Üniversitede de okurken ingilizce dersleri gördük.Şuan ilkokul kısmında İngilzce dersi verebilirim.İngizce branşına geçmek istiyorum.

 7. evran dedi ki:

  Ben zihin eng bolumune gecmeyi cok istiyorum fakat gecenyil atamasi yapilip iptal olanlardan degilim ben basvuru yapabiliyormuyum acaba lutfen biriniz cevap yazin

  1. mustafa dedi ki:

   540 saatlik zihinsel engelliler sertifikası isteniyor

 8. Seher dedi ki:

  Diplomamızda belirtilmiş olan yan alanımıza geçiş hakkı tanınmadı mı?

  1. sadri dedi ki:

   hayır maalesef.

YORUM YAZ