Nabi Avcı Kimdir

Nabi Avcı Kimdir
 • 25.01.2013

Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kimdir. Bugün bakanlar değişti ve Ömer DİNÇER’in yerine Nabi Avcı getirildi. Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kimdir hayatı biyografisi :

NABİ AVCI1953’te Bilecik’te doğdu. Öğretim üyesi; ODTü İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Bilgi üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde Öğretim üyesi ve Başbakan Müşaviri olarak görev yapmıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve az düzeyde Almanca bilen Avcı, evlidir.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. İletişim profesörüdür. Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. 1995 ve 1996 yıllarında Kanal7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve Başbakanlık’ta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP’den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir. XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanı olmuştur.

Kaynak: wikipedia

Sizce Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI Başarılı Olabilir mi ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. diyo nabi avcınım dedi ki:

  lütfen merkezi sınav sonuçlarını yeniden gözden geçirirmisiniz

 2. ayse dedi ki:

  sayın bakanım öncelikle göreviniz de başarılar dilerim .lütfen şu okulların temizliğine bir çare çocuklarımız hep hasta oluyor birde çocuklarımızdan para isteniyor piskolojileri bozuldu bukadar bağış yapılıyor madem okulun ihtiyacı var neden bir kısmını milli eğitim müdürlüğü alıyor bilgilerinize arz ederim …gaziosmanpaşa beşyüzevler ülkü ilköğretim okulundan öğrenci velisi…saygılarımla .

 3. Mehmet FURKAN dedi ki:

  Genelde öğrenciye özelde öğretmene değer vermeyen hiç bir bakanın başarılı olması mümkün değildir. Bugün kü liberal ekonomi toplumunda öğretmenin manevi değeri maddi değeri ile ölçülmektedir. Maddi yönden geri bırakılmış bir öğretmenin manevi değerinden söz etmek onunla dalga geçmekten başka bir şey değildir. Sayın bakanın bunu dikkate alarak görev yapması onun başarı ölçüsünü belirleyecektir. Saygılarımla Mehmet FURKAN

 4. meryem dedi ki:

  sayın bakanımız öncelikle yeni görviniz hayırlı olsun.maksadım başınızı ağrıtmak değil kesinlikle sadece siz en doğrusunu bilrsiniz tabiki ama sadece bazı velilerin okullarda serbest kıyafet değişikliğine tepkisi karşısında düşüneceğinizi söylemişsiniz fakat onların isteği gibi yani bu durum onlara masraf oluyorsa vermesinler anlayışlı olsunlar zaten isteyen öğrenci yine önceki okl kıyafetini giyebilecek yasak değil ki değil mi..onun için lütfen sizden ricamız bu uygulama kalkmasın bakanım onların söz hakkı dinlenecekse bizide dinleyin..bi yanlış sözm oldysa kusurma bkmayn

 5. EMRULLAH BALBABA dedi ki:

  Öncelikle tüm eğitim gönüllülerine selam, saygı ve muhabbetler olsun.Ülkemiz eğitimde fiziki donanım olarak epey merhale kaydetti. Fakat onu sevk ve idare edecek insan unsuruna yeterince önem verilmedi. Eğitim kurumlarında Kısmen öğretim var. Ancak ismi Eğitim olan bakanlığımız yeterince eğitimi önemsemedi önemsemiyor. Başbakanımız (Allah ondan razı olsun, daha iyisini vermedikçe başımızdan almasın)her şeyde öncü ve lider olma çabasında ama herşeye kendisi yetişebilecek durumda değil.Bakanlar çok kılasik kalıyorlar.Son Bakanlar arasında yine de en iyisi Hüseyin Çelik beydi.Eğitim için MANEVİYAT donanımlı beyinlere ihtiyaç var. Ancak Lokomotifte hep kuklalar rol alıyor. Belkide Sistem böyle gerektiriyor. İnancımızı önemseyini biz de önemsemeye devam edeceğiz. Soysuz batı kültürünün bize kazandıracağı birşey yok. Aslımıza İnancımıza dönmeliyiz. EĞİTİMDE İSLAM ADAP VE TERBİYESİNİYENİDEN İHYA ETMELİYİZ Vesselam…

 6. ömer dedi ki:

  Sayın meslektaşlarım.Bu hükümete ben de oy verdim ama sabık bakan ne dediyse onu yaptı. Yani hukümet bulaşık işleri ona yaptırdı ve seçime az kala yumuşak bir geçiş yapmak istiyor. Bizler buları unutursak vah bize. Öğretmen kimdir bilmeyenlere cevap dahi vermeyin.Ayrıca danışmadan ben yaptım oldu siyaseti her zaman her işte ters teper. Sayın reformistler neyi kime danıştınızş niçin böyle yaptınız. sonunuz gelecek ama bu çocuklarımıza yaptınız, yazık…

 7. Ahmet dedi ki:

  Ben yeni Milli Eğitim Bakanından Finlandiya’ya gidip oradaki eğitim sistemini hiç değiştirmeden alıp getirmesini ve uygulamasını istiyorum.

 8. sueda dedi ki:

  Her milli eğitim bakanı gibi Nabi Avcı’nın gelmesiyle de inanıyorum ki sistem yeniden değişecek.Bir iletişim uzmanı olan bakanın görevinin fazla uzun süreceğini zannetmiyorum.Bakalım 2013-2014’te yeni bakan kim olacak?Yine de inşaallah hayırlı olur.

 9. mutlu dedi ki:

  Öğretmen sadece mesleki itibar istiyor. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması memleketin dibine dinamit koymaktır.

 10. gülenaz dedi ki:

  sınıfımın öğretmeni olmak istiyorum.Velinin yerini bilmesini istiyorum. Yani mesleğimin itibarını istiyorum.Eğitimin bir oyuncak olmadığını bilmelerini istiyorum.

 11. Emin dedi ki:

  ömer dinçer gibi beceriksiz yeteneksiz ve kabiliyetsiz birinden kurtulduğu için milli eğitim camiasının gözü aydın akp nedense milli egitim bakanları açısından hep başarısız oldu bence son üç bakanda başarısızdı gelen gideni aratır cinstendi İNŞALLAH yeni bakan eskilerine benzemezde adam gibi şeylerle uğraşarak eğitimi kurtarır yoksa eğitim içler acısı gayet başarılı bir iktidarın eğitim konusunda bu kadar acemi olmasına şaşırıyorum eğitimin kalitesini nasıl artırabilecekleri üzerine yoğunlaşmaları gerekirken boş işlerle uğraşıyorlar öğrenci ne giyecekmiş ne giyecek biz eskiden ne giydiysek onlarda onu giysin serbest kıyafetmi olur öğrenci oldugu belli olsun kurallara uymayı ögrenelim kuralları kendimize uydurmayalım o zaman memurlarda serbest giyinsin hiç bir yerde kılık kıyafet olmasın kim ipli kim ipsiz belli olmasın saçma sapan işler her neyse çok uzattık ömer gittiya gerisi hikaye ömer İNŞALLAH birdaha seni bir yerlerde görmeyiz yoksa gittiğin yeri batırırsın sonrada kılıçdaroğlu gibi karşımıza lider olarak çıkma sakın kılıçdaroğluda senin gibi ssk yı batırmıştı sende milli eğitimi batırdın

 12. lyskryl dedi ki:

  inşş hayırlı uğurlu olur bide yök baskanı değişse…

 13. rusen dedi ki:

  Benim de içime bir umut düştü. Zam değil itibar alalım artık. Zor şartlarda çalışıp yine de sesini çıkarmayan, okulu öğrencilere sıcak bir yuva olarak sunmaya çalışan ,öğretim dışında çocukların problemleriyle ilgilenen öğretmenlerin sayısı cebini düşünenlerden fazladır. Diğer yandan da öğretmenlerin öğretememesi(!) için harika (!) bir eğitim sisitemimiz var.

  1. MUSTAFA dedi ki:

   katılmıyorum rusen eğitim sistemi ile ilgili tartışılabilir ama tarif ettiğin şekliyle -muhtemelen sensin o -öğretmen sayısı sen ben bizim oğlan diyecek kadar azdır.

 14. ekrem dedi ki:

  bence cok iyi olur kendini yetiştirmiş donanımlı bir hoca allah muaffak etsin

 15. selami dedi ki:

  çok şükür gitti armut

 16. selami dedi ki:

  çok şükür gitti kıro….

 17. 1 2
YORUM YAZ