Mehmet Müezzinoğlu Kimdir

Mehmet Müezzinoğlu Kimdir
 • 24.01.2013

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yerine Mehmet Müezzinoğlu getirildi. Yeni sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kimdir ? Mehmet Müezzinoğlu hayatı ve biyografi :

Mehmet Müezzinoğlu, Recep Akdağ yerine Sağlık Bakanlığı görevine getirildi.

9.1.1955

Mehmet Müezzinoğlu, 9 Ocak 1955’te Gümülcine’de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Fatma’dır. Tıp Doktoru; 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yaptı. Avcılar’da bulunan özel bir hastanenin kurucusudur. Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneği Kurucu Üyesi; Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üyesi. Orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça bilen Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

•9 Ocak 1955’te Gümülcine’nin Kozlukebir Köyü’nde doğdu.1970 yılında eğitim için İstanbul’a geldi.

•İstanbul İ.H.L’de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı sınıfta okudu.
•1982 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi.
•1983 yılında Meriç Nehrini kaçak olarak geçerek Türkiye’ye iltica etti.
•1983-1986 yılları arasından Türkiyede Haymatlos (Dünya Vatandaşı) olarak ikamet etti.
•1986 yılında T.C. vatandaşı oldu. Aynı zamanda Haseki Hastanesi’nde dahiliye uzmanlığını tamamladı.
•1992 yılında Recep Tayyip Erdoğan ile RP’de siyaset yapmaya başladı.
•2002-2007 Ak Parti istanbul İl Başkanlığı yaptı.
•İstanbul-Avcılar’da bulunan özel bir hastanenin kurucusu ve ortağıdır.
•Halen İstanbul Milletvekili olan Mehmet Müezzinoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yeni Sağlık Bakanı’ndan ilk Açıklama

Sağlık Bakanlığı’na getirilen Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bu görevi beklemediğini belirterek, ”Bekliyor olsam Ankara’da olurdum” dedi.

Müezzinoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’ndaki değişikliği Edirne’deki programı sırasında öğrendiğini söyledi.

”Allah ülkemize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” diyen Müezzinoğlu, bir gazetecinin, ”Bakanlık bekliyor muydunuz-” sorusuna, ”Yok, beklemiyordum. Bekliyor olsam Ankara’da olurdum. Bugün Edirne programlarını yaptık. Benim de az önce haberim oldu. İşimiz hizmet. Sağlıklı değerlendirmelerle önümüzdeki dönemde daha iyi olması için çalışacağız” yanıtını verdi.

Edirne Valiliği’nin düzenlediği programa katılmak için Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Korosu binasına gelen Müezzinoğlu’nu, Edirne Valisi Hasan Duruer ve diğer protokol üyeleri karşılayarak, tebrik etti.

Sağlık Bakanlığı’na getirilen Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu, ”Rabbim bana bu ülkede şerefli, onur duyduğum görevler nasip etti, inşallah bunun da hakkını ve hesabını verebilmeyi nasip edecektir” dedi.

Müezzinoğlu, Edirne Valiliği’nce Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu koro binasında düzenlenen ”Helva Geceleri” programında yaptığı konuşmada, etkinliğe ilk defa katıldığını söyledi.

Konuşması sırasında duygulandığı gözlenen Müezzinoğlu, yeni görevinin hem ülke hem millet hem de ailesi için hayırlı olmasını diledi.

1992 yılından itibaren siyaset yaptığını ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

”Hep şansımla ilgili bir duam vardı. Ülkem ve milletim adına üstlendiğim sorumluluklarımın hakkını ve hesabını verebilmeyi Rabbim bana nasip etsin. İnşallah Edirnemiz için de ülkemiz için de bizim ailemiz için de hayırlı olur. Tabii eşim, çocuklarım ve ben biraz zorlanacağız. Rabbim bana bu ülkede şerefli, onur duyduğum görevler nasip etti, inşallah bunun da hakkını ve hesabını verebilmeyi nasip edecektir.”

-”Mazisi olmayanın atisi olmaz”-

Mehmet Akif Ersoy’un ”Mazisi olmayanın atisi olmaz” sözüyle konuşmasına devam eden Müezzinoğlu, Edirne’nin mazisini önemseyen, şanlı ve şerefli geçmişi olduğunu dile getirdi.

Edirne’nin gurur duyacağı geleceği olacağını belirten Müezzinoğlu, ”Onu bizler el birliğiyle başaracağız. Bunu gençler başaracak. Tarihi geçmişinde olduğu gibi, tarihi gelecekte de yine bölgesinde, ‘ilinde’ demiyorum, bölgesinde söz sahibi olacaktır. Karınca kararınca bu çorbada tuzumuz olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan hemen yazabilirsiniz …

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. faruk seter dedi ki:

  sağlık paralı ve çok pahalı

 2. hüseyin ahmetoğlu dedi ki:

  sn bakanımı kutluyorum ve yeni görevinde başarılar diliyorum

 3. Nurhan dedi ki:

  Lütfen tıbbi sekreterleri taşeronluktan kurtarın…

 4. Nurhan dedi ki:

  taşeron şirketleri ortadan kaldırın. tıbbi sekreterleri bu işkenceden kurtarın. kadro verin.

 5. Haluk HAKYEMEZ dedi ki:

  Sayım Mehmet MÜEZZİNOĞLU nun yeni görevinin hayırlara vesile olmasını dilerim.

 6. mehmet şen dedi ki:

  İnşallah sadece doktor bakanı olmaz.Allah razı olsun sayın Recep Akdag Bakanımız sağlığın sadece doktordan ibaret olduğunu öğretti.İnşallah sayın bakanımız dığer sağlıkcıların da var oldugunu hissettirir bize

  1. faruk seter dedi ki:

   sağlık sektörünü bırak… gözün kör olmuş

 7. yeter dedi ki:

  sağlık müdürlüklerinide revize edin artık

 8. merve dedi ki:

  bir sağlıkçı olarak recep akdağ ın gitmesine tabiki sevindim.. umarım yeni bakanımız sadece bir doktor kimliğiyle yaklaşmaz olaylara diğer sağlıkçılarımızın da hakkı olanı verir.

 9. harun dedi ki:

  eski bakan recep akdağın yaptıklarının tersini yapın yeter….ilk icraatınız inşaallah performans aptallığını kaldırmak olur….başarılar.

 10. Dr. Çeto dedi ki:

  Geçtiğimiz süreçte hekimler paspas pozisyonuna düşürüldüler.Müezzinoğlu insancıl, karşısındakini dikkate alan,laf söz dinleyen bir insandır.Hayırlı olur inşaallah.

 11. aseleman dedi ki:

  taşeron firmalara bizleri yem etmeyin yeter artık başka birsey istemiyoruz

 12. Yorgun dedi ki:

  inşallah yıllardır atama bekleyen tüm laborantların yüzünü güldürürsünüz.taşeron belasından tüm sağlıkçıları kurtarırsınız. inşallah ilk alımda yüzümüzü güldürürsünüz.

 13. Emrah dedi ki:

  Hayırlı olsun umarım Önlisans TIBBİ SEKRETERLERİ modern kölelikten çıkarır taşeronluğu azaltıp alım sayısını artırır.

 14. Esma dedi ki:

  Biz sağlıkçılar Recep Akdağ’dan çok çektik. Umarız Mehmet Müezzinoğlu daha ılımlı işler yapar. Recep Akdağı’ın gitmesine çok ama çok sevindim.

YORUM YAZ