Lise Sınıf Geçme Hesaplama

Liselerde sınıf geçme ortalaması hesaplama işlemini sizler için kolaylaştırdık. Lise sınıf geçme hesaplama Okullarda ikinci dönemin sonuna gelmiş bulunmaktayız.  Ortaöğretim yani lise öğrencileri takdir teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını haliyle merak ediyorlar sınıf geçme nasıl hesaplanır. Lise sınıf geçme hesaplama açısından internetteki online kaynaklar oldukça kısıtlı ya da doğru hesaplama yapmıyorlar. Bizler de lise öğrencilerinin karne notu ortalaması hesaplaması ve lise sınıf geçme hesaplama 2017 yapabilmesi için sitemize takdir teşekkür hesaplama robotunu ekledik. Ortaöğretim Lise öğrencileri aşağıda yer alan tabloya gerekli bilgileri girdikleri takdirde takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. Aşağıda yer alan takdir teşekkür hesaplama robotunda ders adı kısımlarını doldurmak zorunda değilsiniz. Ancak ders notu ve ders saati kısımları doldurulmalıdır. Karne notu ortalaması hesaplama işlemi e-okul ile uyumlu olup %100 doğru sonuçlar vermektedir.

Lise karne notu ortalaması takdir teşekkür hesaplaması için bütün derslerinizin notlarını ayrı ayrı tabloya girmek zorundasınız. Bu tabloda neler yapılır ? online karne notu ortalaması işlemleri sorunsuz olarak yapılabilir. Lise düzeyi karne not ortalaması hesaplama robotu %100 doğru sonuçlar vermektedir.

Bu Sayfayı Mobilden Görüntülemek İçin Tıklayınız

Lise Sınıf Geçme Notu Ortalaması Hesaplama :

DERS ADI
HAFTALIK DERS SAATİ
1.DÖNEM(Örn. 76.50)
2.DÖNEM(Örn. 76.50)
   

Sayfayı Net Görüntüleyemenler Buraya Tıklayarak Sınıf Geçme Hesaplayabilirsiniz.

MEB Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı. Ders puanlarında küçük bir değişiklik yapılarak geçer not 45’ten 50’ye yükseltilmiştir.

MADDE 44- (1) Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir.
(2) Puan değerleri ve dereceleri aşağıdaki gibidir.
Puan Derece
85,00-100 Pekiyi
70,00-84,99 İyi
60,00-69,99 Orta
50,00-59,99 Geçer
0-49,99 Geçmez

YORUM: Yeni sınıf geçmeye göre bir dersten başarılı sayılabilmek için iki dönem ortalamasının en az 50 olması gerekecek. Birinci dönem puanı sıfır olan öğrenci bile ikinci dönem 70 ortalama getirdiğinde o dersten başarılı sayılacak. Daha önce ilk dönemi başarılı olan öğrenci ikinci dönem başarısız olduğunda o dersten başarısız sayılıyordu. Geçer notun 50’ye yükseltilmesi demek öğrencinin sınavda % 50 doğru cevap vermesi demektir. % 50’nin üzerinde puan alan veya doğru yapan öğrenciler dersi geçebilecektir.

2017 Lise Sınıf Geçme Hesaplama Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.