2013/1 KPSS Tercih Robotu

2013/1 KPSS Tercih Robotu
 • 28.06.2013

2013/1 KPSS tercihleri bugün (24 Haziran) itibariyle başladı. Memur adaylarına kolaylık olsun diye KPSS tercih robotu yayında. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Robotunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri için ayrı ayrı olmak üzere tercih yapacakları memur kadroları yer almaktadır.

KPSS Tercih Kılavuzu 24 Haziran 2013 tarihi itibariyle  ÖSYM tarafından yayınlandı. KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın.

Memur Adaylarının kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih etme haklarının olabilmesi için , 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) herhangi birine girmiş olmaları ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını yeterli düzeyde almış olmaları lazım gelmektedir.

2013-1 KPSS Tercih Robotu İçin Tıklayın

KPSS Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim (lise) mezunları için KPSSP94, ön lisans (2 yıllık fakülte) mezunları için KPSSP93 ve lisans (4 yıllık fakülte) mezunları için KPSSP3 puanı tercihlerde kullanılacaktır.

2013/1 KPSS Tercih Robotu ve Tercihlerinizle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. tıbbi sekreter dedi ki:

  tercih klavuzunu açamıyorum yardımcı olurmusunuz

 2. barış dedi ki:

  nermin kardeşim neden sallıyorsun 94 puan almışmış.. madem o kadar puanın vardı neden bu zamana kaldın bence sen gerizekalının tekisin eminim barajı bile zar zor aşmıştırsın o mercimek kadar aklınla güya strateji uygulayıp insanların tercih yapmasını engelleyeceksin.

 3. tugba dedi ki:

  arkadaşlar lise düzeyinde 89,726 puanım vr sizce bu atamada gelir mi bi yerler

 4. Nermin dedi ki:

  Arkadaşlar lise düzeyi 94,56 puanım var. Sizce memleket dışındaki yerleri de yazayım mı, burada sadece 6 tane kadro var, gelmeyebilir diyorlar kararsız kaldım :(

  1. Baki dedi ki:

   Çok güzel puan almışsın büyük ihtimal atanırsın.Yani 100/90 şansın var.Birde hangi ilde oturuyosun ? izmir veya ıstanbul gibi yerlerse tehlikeye atma kendini.

  2. OLCAY dedi ki:

   gelmez bence yazarsanız ii olur güzel bir puan almışssınız boşa gitmesin üzülürüm..

  3. bkt dedi ki:

   kesin gelirlere bakma onlar lise puanı farklı lisans farklı önlisans farklı lisansla önlisansta pu puanla derecedesin mesela :) bende kamu görevlisiyim yazık etme kendine kesin gidersin zaten ama memleket dışıda yaz

YORUM YAZ