Kitap Okumanın Faydaları İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda kitap okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitap, saklı bir bahçedir. O bahçede her çeşit bitki bulunur. Kitap okumak o bahçede dolaşmayı öğretir. Yararlı bitkilerden istifade etmeyi öğretir. Zararlı bitkilerden kaçınmayı öğretir. Kitap yaşamayı ve nefes almayı öğretir.

Kitap, hayattır. Hayatın içinde ve dışında olmayı öğretir. İçindeyken tecrübe kazandırır, dışındayken kurtarır. Kitap okumak insanı yaşlandırır ama genç kılar. Bu da insanın olgunlaşması ve ufkunun genişlemesi demektir.

Kitap, mucizedir. Bir inanç kaynağıdır. Doğruluk pınarıdır. Gerçeklik anlatır. İyiye ve güzele davet eder. Kitap demek okumak demektir. Okumak insanı bütün dünyalarda zenginleştirir. Zenginlik, bilginin gücünden çok, ağırlığından gelir.

Kitap, güneştir. Isıtır, aydınlatır. Vazgeçemezsiniz. Onsuz yapamazsınız. Hayat kaynağınız olur. Kitap okumak nefes almak gibidir. Okudukça hayatta kalırsınız. Okumadığınız gün karanlıkta kalırsınız. Kitap yol gösterir.

Kitap, dosttur. Okutur, okunur. Dinler, dinletir. Ağlar, ağlatır. Paylaşır, yardım eder, dayanma kuvveti verir. Kitap okumak güçlü kılar. Dik tutar. Dinç olursunuz. Haberdar olursunuz. Emin olursunuz. Kitap okumak güvenilir kılar. Güven verir.

Kitap, yoldur. Düze çıkarır. Yokuş çıkarır. Dağları aştırır. Yaylalarda nefes aldırır. Kitap okumak, yılmadan yürümektir. Koşmaktır. Durup dinlenirken bile okumak, bir yolculuk gibidir. Yolun sonu vuslattır.

Kitap, aşktır. Sarmaşık gibi sarar. Ondan ayrılamazsınız. Onsuz yapamazsınız. Kitap okumak, düşünce gücü verir. Ufuk açar. Cehaleti yok eder. Bağlılık duygusunu geliştirir. Öğretir. Eğitir. Oldurur.

Kitap Okumanın Faydaları İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.