İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Başvuruları

İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Başvuruları
  • 05.09.2013

İÜ – İstanbul Üniversitesi Sınavsız ikinci üniversite okuma başvuru tarihleri, İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Kayıtları 2016 2017

İstanbul üniversitesi lisans mezunlarına ikinci üniversite olarak açık ve uzaktan eğitim olmak üzere ikinci diploma fırsatı sunuyor.

İstanbul üniversitesi “Dünyanın En İyi 400 Üniversitesi” arasında yer alıyor. İstanbul üniversitesi ‘felsefe, iktisat, işletme, tarih, sosyoloji’ gibi lisans programlarından birine kayıt olma imkânı sunarak lisans mezunlarına ikinci bir üniversitenin kapılarını açıyor.

Böylelikle öğrenciler üniversite okumak için şehir değiştirmek, evden çıkmak zorunda kalmayacak, evden rahatlıkla üniversite okuma imkânı bulacaklar. Neresi olursa olsun bulunduğunuz yer hiç önemli değil. Çünkü dersler gelişen teknolojiyle birlikte bir tık ötede. Sınavlar ise ara ve final sınavları olmak üzere ikiye ayrılacak ara sınavlar internet üzerinden, final sınavları ise bulunulan şehirdeki sınav merkezlerinde yapılacak.

İstanbul Üniversitesi açık ve uzaktan eğitim diploma programları 9 Eylül 11 Ekim tarihleri arasında http://ikincidiploma.istanbul.edu.tr adresinde kolayca yapılabilecektir. İkinci üniversiteyi okumak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu unutmayın!

İstanbul Üniversitesi 2.  Üniversite Başvuru ve Kayıt Tarihleri İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. mehmet dedi ki:

    Ben inşaat mühendisiyim ikinci üniversiteyi açıköğretim hangi bölümü okusam daha yararlı olur.

  2. cansu dedi ki:

    ben 4yıllık hemşirelik mezunuyum.acıkögretimden hangi bölümleri okusam iş hayatımda yararlı olur?

  3. fahriye dedi ki:

    ikinci diplomanın gecerliligi var mı ve hangi bölümlerde ikinci diploma şansı var.ben kayıt olmak için neler yapmalıyım tam olarak.tesekkürler

YORUM YAZ