İstanbul Okullar Tatil mi 9 Ocak 2013 Çarşamba Günü Kar Tatili

İstanbul Okullar Tatil mi 9 Ocak 2013 Çarşamba Günü Kar Tatili
 • 08.01.2013

9 Ocak Çarşamba günü İstanbul Kar tatili var mı ? İstanbul’da yoğun kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürüyor. Kar yağışı yoğun bir şekilde sürüyor. Okullara kar tatili var mı , kar yağışının  durumuna göre İstanbul valiliğinden haber geldikçe bu sayfadan bilgi vereceğiz. 9 Ocak 2013 Çarşamba İstanbul’da Okullara Kar tatili Var mı ?

İstanbul Valiliğinden Açıklama Geldi (8 Ocak Saat 16:48) :

kartatili2013

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kar yağışı sebebiyle şu an için okulların tatil edilme gibi durumun bulunmadığını açıkladı. Mutlu, ilerleyen zamanda durumun değişebileceğini de söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kar yağışı sonrası İstanbul’daki genel durum hakkında gazetecilere açıklamada bulundu. Şu ana kadar trafikle ilgili herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını belirten Vali Mutlu, bütün ana arterlerin açık olduğunu ifade etti.

Hüseyin Avni Mutlu, basın mensuplarının eğitime ara verilip verilmeyeceği yönündeki sorusu üzerine de bunu gerektirecek bir durumun şimdilik bulunmadığını aktardı. Önemli olanın eğitimi sürdürmek olduğunu vurgulayan Mutlu, kar yağışının etkisini artırması durumunda okulların tatil edilebileceğini kaydetti.

Mutlu, “Sevgili yavrularımız ve eğitmenlerimiz acaba okullarla ilgili bir tedbir alınacak mı diye düşünüyorlar. Onu değerlendiriyoruz. Şayet öğrencilerimizin eğitimi engelleyecek mahiyetti bir olumsuzluk olursa bunu akşam saatlerinde uygun bir şekilde kamuoyu ile paylaşırız. Şu an içintatil söz konusu değil. Akşam en son durumu değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Mutlu, İstanbullulardan zorunlu haller dışında araçlarını kullanmamalarını ve toplu taşımayı tercih etmelerini de istedi.

9 Ocak Çarşamba günü birçok ilimizi karla kaplı şekilde görebiliriz. Kar yağışının yoğunluğu o kadar çok bekleniyor ki, okulların tatil edilme ihtimali çok yüksek. 9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde okullar tatil olacak. Bu haberi sizlerle son ana kadar bu sayfayı güncelleyerek duyuracağız.

 İstanbul’da 9 Ocak Çarşamba Günü okullar tatil mi , İstanbul Okullara kar tatili var mı ya da hangi illere kar tatili olacak. Bunu kar yağışının durumuna göre öğreneceğiz ve sayfamızda yer vereceğiz.

Kar Tatili Haberleri Geldikçe Bu Sayfayı Güncelleyeceğiz

İstanbul Kar Tatili hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ögrenci dedi ki:

  LÜTFEN YARIN OKULLARI TATİL EDİN CUMARTESİ VE PAZARA BAGLAYIN ELİNİZE YAPIŞMAZ YA

 2. Emrah dedi ki:

  Vali Bey lütfen 9 Ocak da tatil olsun bir gün için çocukları tehlikeye atmayalım…

 3. Caner dedi ki:

  Vali Bey bence bir gün daha okulları tatil edin. Öğrenciler zor durumda lütfen bizi duyun bir gün kala çocuklarımızı tehlikeye atmayalım. Şimdiden teşekkürler…

 4. Fatma dedi ki:

  Vali bey bugün istanbulda kar yağdı bunun heyecanıyla çocuklar yarın olacak sınavlarınada çalışamayacak .
  Aslında benim demek istediğim şu an belkide yüzlerce kişinin ayakkabısı yok giyecek montları yok okula gittimi arkadaşaları dalga geçiyor nolur bunlara çarşamba günü oldu perşembe günleride Tatil olsun ya bunu için yalvarabilirim…

 5. mustafa harun taşlı dedi ki:

  son dakkika 10 ocak okullar var isetseniz internetten bakın

  1. Fatma dedi ki:

   sen nerden biliyorsun ki

 6. yusuf dedi ki:

  sayın vali bey bizim sınavlarımız olduğu halde siz yine tatil yaptınız bu iyiliğinizi unutmayacağım…

 7. Görkem dedi ki:

  Ayrıca çocuklarımızın sağlığı açısından güvence olmalıyız.

 8. Görkem dedi ki:

  Sayın vali, İstanbul’da bizim ev yakınlarında okula gidemeyecek kadar karlı, soğuk ve deprem bizi korkutuyor.Lütfen çocuklarımıza ara verin.

 9. dilara dedi ki:

  ksnlkle tatl olmalıçk soğuk okullr çnkü bu kış çok soğuk okullar yaya gidişdeki çocklar hasta

 10. meteoroloji dedi ki:

  Meteoroloji bakımından cuma gününe kadar kar sürecekmiş.
  İstanbul valisi Hüseyin Avni kar yağışı nedeniyle okulların cuma gününe kadar ara verildiği bulunmaktadır istanbuldaki okullar ve kolejler cuma gününe kadar tatildir.

  1. Görkem dedi ki:

   Gerçekten mi ?

 11. murat dedi ki:

  sayın vali hem deprem hem de yoğun kar yağışı bizi korkutuyor. Bu durumda iken çocuklarımız nasıl okula gidecek ?

 12. Onur Altınçekiç dedi ki:

  Sayın vali bey bugün İstanbul’da o kadar çok kar var ki yarın çocukların sınavları olsa bile okula gidemez.Hem de 6.2 Büyüklüğünde bir deprem oldu zaten.İnsanlar bunun korkusuyla da okula gidemezler.Lütfen yarın olsa da okulları tatil edin yazılan yorumları görüyörsunuz.Ayrıca karlar ayaklarımızda batıyor.Çok eğleniyoruz.Çok da soğuk bir hava var.Lütfen 1 gün olsa da tatil olsun vali bey!!!…

YORUM YAZ