Her Çocuk İyi Bir Eğitim Almalı

Her Çocuk İyi Bir Eğitim Almalı
  • 06.12.2017

Çapa Bilim Kolejlerinin Kurucusu Maksut Konyar, ülkenin her köşesindeki çocuğun iyi eğitim alma hakkının olduğunu belirterek, “Bu ideal ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

İstanbul’un çağdaş ve modern eğitim kurumu Çapa Bilim Koleji, Ankara’nın başarılı eğitim kurumlarından Aktif Kolejlerini de bünyesine katarak ülke genelinde yayılma planının ilk adımını attı. Çapa Bilim Kolejlerinin Kurucusu Maksut Konyar, “Kolejlerimizi kurduğumuz günden beri bilimi esas alarak dünya ölçeğinde bir eğitim kurumu olmaya çalışıyoruz ve bu ülkenin her köşesindeki çocuğun bu alt yapıdan istifade etmesi idealiyle yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Maksut Konyar, Aktif Kolejlerinin bünyelerine katılması dolayısıyla, Etimesgut’taki Korkut Ata Konferans ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanışma programında yaptığı konuşmada, ünlü Şair Tevfik Fikreti’in, “Yeryüzü vatanım, gökyüzü bayrağım, insan soyu milletimdir, ancak böyle düşünenin insan olacağına inanırım” sözlerini hatırlatarak, “Biz de bu gök kubbenin içinde dünyaya geldiysek bu ülkeye karşı bir vefa borcumuz var. Ben Doğubeyazıt’ta dünyaya gelmiş olabilirim, birimiz Kars’ta, birimiz Edirne’de, Trabzon ya da Ankara’da doğmuş olabiliriz. Ama hepimizin ortak paydası bu ülkedir, dünyadır.” ifadesini kullandı.

DÜNYA ÖLÇEĞİNDE EĞİTİM

Çapa Bilim Kolejlerini kurdukları günden beri bilimi esas aldıklarını, bilimi esasa oturttuklarını vurgulayan Konyar, bütün kadrolarını liyakat esasına göre seçtiklerini, işine ait olana, işini dünya ölçeğinde yapana gittiklerini belirterek şunları söyledi:

“Öğretmenleri iyi seçmemiz lazım. Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir, insan şekillendiren bir meslektir ve geri dönüşü olmayan bir meslektir. Eğitim kurumlarını abat eden değerli öğretmenlerdir. En zeki çocuklarımız öğretmen yapmamız sosyal statülerini, ekonomik durumlarını da iyi duruma getirmemiz lazım. Çünkü dünyanın en gelişmiş ülkeleri bunu yapıyor. Çünkü öğretmen bütün meslek erbaplarını; hukukçusunu, doktorunu, mühendisini, hekimini, hakimini bütün meslekleri öğretmenler yetiştiriyor.”

HER ÇOCUK İSTİFADE ETMELİ

Öğretmenin, “sorun çözme” mantığının üstün olması gerektiğine dikkat çeken Konyar, şöyle devam etti: “4 kampüsle İstanbul’da bilimi esas alarak birinci sınıf bir eğitim veren kurumuz ve bu ülkenin bütün köşesindeki her çocuğunun bu alt yapılardan istifade etmesini sağlama idealiyle yolumuza devam ediyoruz.  Ekiplerimizi bu şekil kuruyoruz. Başarının bir ekip işi olduğuna inanıyoruz. Burada da (Aktif Kolejlerinde) çok güçlü, hedeflerimizle örtüşen güçlü bir ekip var. Çetin Nazik Beyin şahsında bütün kadroyu kutluyorum. Bu niteliği arttırarak yolumuza devam edeceğiz. İşimizle kendimizi ortaya koyacağız.  Hedefimize fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek amacıyla bilinçli bir şekilde devam edeceğiz.”

TÜRKİYE GENELİNDE BAŞARILIYIZ

Çapa Bilim Kolejleri ile Aktif Kolejlerinin pozitif yönlerini birbirine aktararak başarıyı yetişmesi gereken en üst seviyeye çıkaracaklarını kaydeden Konyar, velilerin ve öğrencilerin doğru adreste olduğunu anlattı. Eğitimin çok meşaketli bir iş olduğuna değinen Maksut Konyar, “İdealist olmayan biri o alana girmez. Ölçme değerlerimiz ortada. Geçen dönemde TEOG sınavında 4 öğrencimizden biri tam puan aldı. Eğitim konusunda hiç tevazuya gerek yok, çok iyi noktadayız Türkiye’nin genelinde başarılıyız.” diye konuştu.

ORTAK PAYDAMIZ

Eğitim kadrosunda değişikliğe gitmeyerek aynı kadro ile çocukları yetiştireceklerini anlatan Konyar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özel ve genel yapıcı eleştirilere açığız. Bizim burada ortak paydada buluştuğumuz nokta çocuklarımızdır. Biz taraflar değiliz, ticari kurum değiliz. Eksiğimiz gediğimiz olursa birlikte tamamlarız. Velilerimizin kaygılarını hoşgörüyle, anlayışla karşılıyorum. Bu kaygıların en kısa sürede giderileceğine inanıyorum.  Eğitim kurumunuza duyarlı olun, veli toplantılarına yüzde yüz katılın. Aynı kadro sizlerle olacak. Biz bir sistem dahilinde gidiyoruz. Bu konuda bize manevi destek verin. İletişimi çok kolay insanlarız. Çat kapı gelip konuşabilirsiziniz.”

Etiketler: /

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ