Fen ve Teknoloji Dersinin Önemi Nedir?

Fen ve Teknoloji Dersinin Önemi Nedir?
  • 21.02.2018

Aşağıda fen ve teknoloji dersinin önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Fen ve Teknoloji, okullarda ders olarak okutulmaktadır. Fen ve Teknoloji, fen bilimleri ve teknoloji alanında bilgi, birikim, eğitim ve öğretim verme amacıyla okutulmaktadır. Fen ve Teknoloji dersinin amacı bireyleri fen okur yazarı haline getirmektir. Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji ana derslerinden meydana gelmektedir. Astronomi, Mekanik, Elektromanyetik gibi alanlar da özel olarak okutulmaktadır.

Fen bilimleri, evrenin anlamlandırılmasında, çevrenin kavranmasında, canlı hayatının incelenmesinde, makinenin insan hayatındaki önemine kanaat getirmek için oldukça önemlidir. Ders olarak okutulması teknik ilerlemenin alt yapısını teorik ve pratik olarak hazırlamak içindir.

Fen ve Teknoloji dersi sayesinde erken yaşlarda kişilerin gelişimi ve kendini gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır. Bilimin erken yaşlarda kavranması ve uygulanması bireyleri geleceğe hazırlamaktadır. Fen ve Teknoloji sayesinde laboratuvar çalışmaları da bireylere kazandırılmaktadır.

Bilimin yakından tanınması, bilimin uygulanması Fen ve Teknoloji sayesinde gerçekleşmektedir. Bilim sayesinde aklın önceliği de anlaşılmaktadır. Modern bilimin insan hayatındaki yerinin anlaşılması ve teknik ilerlemenin sağlanması için Fen ve Teknoloji ders olarak okutulmaktadır.

Fen ve Teknoloji bireylerin akılcı düşünmesini, yaratıcı düşünmesini sağlamaktadır.Olaylara farklı açılardan bakmayı ve farklı yollar denemeyi öğretmektedir. Bu bakımdan kişilerin kendini gerçekleştirmesi için önemli bir yere sahiptir.  Fen ve Teknoloji ilkokul üçte başlayıp ortaöğretim sonuna kadar devam etmektedir.

Fen ve Teknoloji Dersinin Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ