e-YDS Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır Sınav Ücreti Kaç TL E-okul Haber

e-YDS Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır Sınav Ücreti Kaç TL E-okul Haber
  • 06.12.2017

eYDS 2017/10 sınavı için başvurular alınmaya başladı. ÖSYM tarafından 23 Aralık 2017 tarihinde düzenlenecek olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı (eYDS) sınavına başvuruda bulunmak için gereken bilgileri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

BAŞVURU NE ZAMAN BİTİYOR?

e-YDS 2017/10 Sınava başvurular, 29 Kasım– 14 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacaktır. Sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 14:30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

SINAV ÜCRETİ KAÇ TL?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kapsamında 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan Elektronik Yabancı Dil Sınavı (eYDS) için başvurular ödeme işlemlerinin ardından yapılabilecek. Sınav ücreti olan 200 Tl’yi

e-YDS’de sınavı yılda kaç kere yapılacak?

ÖSYM’nin önceki e-YDS kılavuzlarında yer alan, “e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. e-YDS’ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren bir takvim yılı (12 ay) boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir.” hükmü yer almaktaydı.

e-YDS artık yılda 4 kere yapılacak?

e-YDS’ye katılanlar önceki dönemlerde yılda sadece 1 kere sınava girebiliyordu fakat bu kura değşti artık yılda 4 kere sınava girilebilecek.

Etiketler: /

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ