e-Okul Kalıcı Not Değiştirme Nasıl Yapılır? 2018

e-Okul Kalıcı Not Değiştirme Nasıl Yapılır? 2018
 • 14.01.2018

Takip ettiğimiz kadarı ile E-Okul not değiştirme ile ilgili internette oldukça gereksiz bilgiler var. Eokul-meb.com olarak sevgili öğrencilerimize  e okul not değiştirme saçmalığı hakkında bilgiler vereceğiz. Saçmalık diyoruz çünkü e-okul üzerinde not değiştirme denen bir olay yoktur. Daha doğrusu e-okul kalıcı not değiştirme durumu yoktur.

Karne notlarınız kötü ve siz ailenizden çekindiğiniz için e-okul not değiştirme ile ilgili bilgi aramaya karar verdiyseniz, doğruyu bulmak adına doğru yerdesiniz. E-okul not değiştirmenin aslında neyden ibaret olduğunu hemen açıklayalım.

Öncelikle e-okulda notlarınızı kalıcı olarak değiştirmenin mümkün olmadığını belirtelim. Bu işlemi yapabilmek için e-okula yönetici ya da öğretmen girişi yapmanız gerekir ki bunun için de giriş şifreleri gereklidir. Bu şifreleri temin edemeyeceğiniz için, kalıcı not değiştirme işlemi yapamayacağınızı öncelikle aklınıza yerleştirmeniz gerekir.

e-okul not değiştirme nasıl yapılır, e-okul kalıcı not değiştirme, yeni e-okul karne notu değiştirme resimli ve videolu anlatım

E Okul Geçici Not Değiştirme

Web sayfaları kod bütünlüğünden oluştuğu için, tarayıcımızda görüntülediğimiz sayfalarının kodları içerisinde yer alan verilerle oynayarak, görüntülenen notları değiştirebiliriz. Bunu en basit şekilde Google Chrome tarayıcı ile yapabilirsiniz. Chrome ile e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapın, daha sonra değiştirmek istediğiniz notun üsütne gelip seçili hale getirin ve farenize sağ tıklayın. Açılan seçeneklerden “Öğeyi Denetle” diyerek sayfa kodlarının alt kısımda açılmasını sağlayın. Kodlar kısmına baktığınızda seçili hale getirdiğiniz not değerini göreceksiniz. Bu kod içerisinde yer alan not değerine tıklayarak, düzenlenebilir hale getirin. Şimdi istediğiniz notu oraya yazın ve Enter tuşuna basın.  E-okul sayfanıza baktığınızda notunuzun değiştiğini göreceksiniz.

Ancak , sayfayı yenilediğiniz takdirde notunuz eski haline geri döner. Çünkü siz sadece kendi tarayıcınız üzerinde  değişiklik yapabiliyorsunuz. E-okul merkezinden notlar değişmediği için yaptığınız değişiklikler sadece sizin bilgisayarınızda görünür.

eokulnotdegistirme

 

Videolu Anlatım (Sonuna Kadar Dikkatle İzleyelim ve -Kanala Abone Olalım- Yoksa Göremezsiniz) Kanala Abone Olmayanlara Videonun Tamamı Gösterilmez.

Sonuç olarak ; e-okul kalıcı not değiştirme denen bir olay yoktur. Diyen varsa sakın ola inanmayın, uydurmadır. Sadece dediğimiz şekilde sadece size görünen değişiklikler yapabilirsiniz. O da sayfayı yenilediğinizde zaten eski haline döner.

Çocuklar, internette yer alan bir sürü uyduruk sitede yer alan e-okul kalıcı not değiştirme palavralarına inanmayınız. Böyle şeylerle vakit kaybetmeyin. Ayrıca, geçici not değiştirme gibi bir hataya da düşmeyiniz, çünkü ancak o an sizin bilgisayarınıza bakmakta olan anne,baba,kardeş, arkadaş vs. kimse onu kandırabilirsiniz. Karnenizi elinize aldığınızda gerçeklerle zaten karşılaşacağınız için böylesi , boş işler peşinde koşmayınız.

eokul-meb.com

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Anonim dedi ki:

  chete engineden degistirdim notlar karnemdede duruyodu

  1. ne dedi ki:

   lütfen söle zor durummdayım

 2. vahap dedi ki:

  karne notuma bakmak istiyorum

 3. Baran dedi ki:

  99.83 İle takdir + onur belgesi

 4. Ozge dedi ki:

  Yani diyosunuzki mobilden giriyorsanız yandınız. 😂

 5. Õzge dedi ki:

  Niye yalan atiyorsunuzki

 6. sibel dedi ki:

  Süpersiniz eokul notumu değiştirdim annemle babama büyük şaka yaptım :) çok güldük.

 7. Ali dedi ki:

  Eski e okul hemen açılıyordu şimdi ise iki saat uğraşıyorum. Ama gidemiyorum eski e-okul u istiyorum.bunu yapınız yoksa şikayet edilip bu iş elinizden alınır.of asla giremiyorum.

 8. Yusuf dedi ki:

  Yalan olmasin

 9. Hacker dedi ki:

  Hack lemek imkansız açık yok e okulda güzel kodlanmis

  1. Trolls dedi ki:

   Hiçbir Sistem Güvenli değildir.
   Her Sistemde açık vardır..

 10. şevval dedi ki:

  60 ortalamma alrmıyım ): teşşekür cevap verin ya

  1. asdasd dedi ki:

   hayır

 11. E-okul dedi ki:

  küfür etmeyelim

 12. EFE dedi ki:

  99.98 den taktir alıyorum be yaşasın :):):):)

  1. Dilruba dedi ki:

   Yalancısın la sen

 13. Serdar dedi ki:

  50 den siktirleme :/

 14. Neva dedi ki:

  ne saçmalık buuuu hile amaa kimse yapmaz bunu boşuna koymşunuz herkes hakkıyla aldığı notu ister ben mesela hakkımla almadığım notu not olarak kabul etmem mesela 75 aldım hoca 85 verdi aslaaa kabul etmem

  1. batuhan dedi ki:

   yalancı

 15. metehan dedi ki:

  94,4 den takdir alıyorum!!!!!!!! :)

  1. Emir dedi ki:

   Azmış kardeş 98.04 den takdir alıyorum :) [ yada Daha yüksek ]

   1. sultan dedi ki:

    Bende 99.181 den takdir aliyorum

    1. anan dedi ki:

     ben de ananızı sikiyorum

     1. baba kadir dedi ki:

      ortalama 30 yeni rekor yaşasın :)

  2. liseli_doktor dedi ki:

   Kardeş siz bi liseye gelin de görüceksiniz 94 almayı djkskdkfksjd.Ben de ortaokulda 90ın altında not almıyodum ortalamalarım 98-99 oluyodu ama lisede 80e düştü üstelik çok çalışmama rağmen Teog’a bu kadar çalışmamıştım ben zjaksjakd.

 16. 1 2
YORUM YAZ