Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2017 2018

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2017 2018
 • 07.07.2017

1.sınıf kayıtları ne zaman hangi okula kayıt yaptıracağız 2017-2018 eğitim öğretim yılında Mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydı yapıldı

E Kayıt 2017 1. sınıf kayıtları

2011 doğumlular ve 2012 doğumluların Ocak, Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. Çocuğum hangi okula kayıtlı yaptıracağız

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2017-2018 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

Dipnot : E-okul’dan giriş yapamayan veliler, çocuklarının kayıt sonuçlarını en yakın ilkokula giderek sorgulayabilirler. Okul listelerine tıklayarak size en yakın ilkokulu tespit edin. Çocuğunuzun kaydı en yakın ilkokula yapılmış olacaktır. Çocuğum hangi okulda kayıtlı ?

Size En Yakın Okul İçin Bütün Okulların Listesi İçin Tıklayın

çocuğum hangi okula kayıtlı

e kayıt 2017 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydının yapıldığını bildirdi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2017-2018 eğitim öğretim yılı için bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün resmi ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları; öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren (2010 doğumlulardan geçen yıl kayıt yaptırmayanların tamamı ve 2012 Ocak-Şubat-Mart doğumlular) 1 milyon 335 bin 721 çocuk ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrenci de ortaokul 5. sınıflara kayıt edildi.

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi giriş ekranından çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek.

Doğum tarihleri 2012 Nisan-Eylül aylarında bulunan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin, okula yazılı istekte bulunmaları, okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

-Raporlar okul açılınca verilecek

Zorunlu kayıt yaşında olup çeşitli sebeplerle kaydının ertelenmesi istenen veya anasınıfına gönderilecek çocukların velileri, 66, 67, 68 aylık (Ocak-Şubat-Mart 2012 doğumlular) olanlar için okul müdürlüğüne dilekçe verecek, 69, 70 ve 71 aylık (Ekim-Kasım- Aralık 2010 doğumlular) olanlar için ise alacakları raporu okul müdürlüğüne, okullar açılınca teslim edecek.

Aynı şekilde ortaokul 5. sınıflara kayıtlar da MERNİS üzerinden adres uyumlu olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Bu bağlamda ilkokulu tamamlayan bütün öğrencilerin, ortaokul kayıtları ikametgahlarına en uygun resmi ortaokullara yapıldı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

-Öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, yeni adreslerine uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Okulların aday kayıt ekranlarındaki öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış çocukların velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Tüm çocuklar en az bir yıl okul öncesi eğitim almış şekilde ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamaya yönelik olarak, öncelikle bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Okulun kayıt bölgesinde bulunan ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaş grupları için grup açılması yoluna gidilecek.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Gamze dedi ki:

  Cocugumu okula m.e.b kayit yapmis okula gittim 1.000 tl para istiyolar kaydi yapilmadi nasil olcak okula gitmiycek mi bu okullara bi arastirma yapilsa kayit zamani cok iyi olur herkesin skintisi

  1. Buket dedi ki:

   Bulunduğunuz ilin yada ilçenin Mili Eğitim Müdürlüğü ne şikayet edebilirsiniz Kayıt parası diye birşey yok yasal değil.

 2. Nermi dedi ki:

  E-okul kayıtlı öğrenci sorgulanamaz diyor.ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

 3. Anonim dedi ki:

  E-okul kayıtlı öğrenci sorgulanamaz diyor.ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

 4. Aleyna dedi ki:

  Ben hangi öğrencilerin kazandığını soruyorum nereden bakmalıyım?

 5. Ayse celik dedi ki:

  Iyi günler kızım gittiyi okul once gorduk simdi göremiyor e.okul kayıtlı öğrenci sorugulamamaz diyor ne yapmalıyım acil cevap

 6. Erkan Tuşur dedi ki:

  ÇOCUĞUM ADRESE DAYALI EĞİTİM DE ADRESE ÇIKAN OKULA KONTENJAN DOLU DİYEREK ALINMIYOR

 7. Yasemin dedi ki:

  Okullarda bagis adı altında para istiyorlar yoksa kayıt yspmiyolar özellikle orta okul

 8. Senay dedi ki:

  Merhaba kızım 26 01 2012 dogumlu. Net te Zorunlu degıl ama aile dılekçesıyle ertelene bılır dıye yazıyor. Ama okula gıttıgımde dılekceyle bırlıkte saglık raporuda ıstedı sağlık raporu gereklıyse neden sıtede yazmıyor.

 9. ibrahim toraman dedi ki:

  benim kızım 08.10.2012li hangi okul anasnıfında kayıtlı öğrenebilirmiyim

 10. Mustafa sezer dedi ki:

  Cocugun kaydının cıktıgı okula gıdıyorum muduryardımcısı alamayız dıyor.almazsan alma sonrada cocukları okula gonderın dıye bı dunya kampanya baslatırsınız adam kaydını yapmıyor cocugun napım daah elımde 2 paket A4 kagıdı sacma sapan seyler

 11. hüseyin gökmen dedi ki:

  bana hangi okul cıkmış bilmiyorum

 12. Aysel Ahi dedi ki:

  Kızım 2ye gecmisti ama okul saatleri değişebilir demişlerdi ve bazılarının kayıtları başka okula gidecekti yuzden kızımın merak ettim

 13. Anonim dedi ki:

  Offfff girmiyo bi türlü

 14. Rukiye dedi ki:

  Benim oğlum 24.10.2011li çok kararsızım bu yıl okulla gidermi kaydı çıkmış Cvp yazarsanız sevinirim ne yap cam bilmiyorum

  1. Ayşe dedi ki:

   Slm benim oglumda 09 19 2011 li 1 inci sınıfa gidecek

 15. 1 5 6 7
YORUM YAZ