Belediyelerden Öğrencilerin Eğitimine Destek

Belediyelerden Öğrencilerin Eğitimine Destek
  • 10.07.2017

belediyelerden öğrencilere kurs ile ilgili görsel sonucu

Öğrenciler, eğitim ve öğretim yılı içerisinde aldıkları dersten kimi zaman başarı sağlayamıyor, kimi zaman ise bilgileri eksik kalabiliyor. Bu nedenle bu bilgilerini destekleyici eğitime ihtiyaç duyuyor. Bunun yanı sıra bilgilerini tazelemek ya da güncellemek isteyen öğrenciler için de ders tekrarı iyi sonuçlar veriyor. Bu konu ile ilgili atılıma geçen Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelindeki belediyeler ile öğrencilere kurs açıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin eğitim konusunda kendilerini daha fazla geliştirmeleri, eksik bilgilerini gidermelerini ve var olan bilgilerini güncellemelerini sağlamaları amacı ile ülke genelinde kurslar açılıyor. Kurslar 25 belediye tarafından açılmakta olup, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim verecek. Öğrencilerin derslerine ve geleceklerine katkıda bulunmak amacı ile kursların açılması eğitim iş birliği protokolü tarafından uygulamaya konulmaya karar verildi.

İl milli eğitim müdürlüğü ile belediyeler arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolü sayesinde, öğrenciler daha verimli eğitim alma şansına sahip olacak. Bu kursların ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek olması dikkat çekiyor. Kursa katılabilecek olan öğrencilerin 1. – 12. sınıf arası bir sınıfta okuması yeterli oluyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin kişisel gelişimleri için sosyal etkinlik alanları ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Bu etkinlik alanlarında ders çalışılmayacak olup öğrencilerin kişisel gelişimlerine ağırlık verilecek. Sosyal etkinlik merkezi açmak isteyen kurumlara ruhsat verilebilecek. Bu sayede öğrenciler geleceğe daha aydınlık bir şekilde bakabilecek.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ