Bayrağımız Niçin Kutsaldır Kompozisyon

Bayrağımız Niçin Kutsaldır Kompozisyon
  • 09.01.2017

Bu yazımızda bayrağımız niçin kutsaldır kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bayrak, vatan, din, namus, nesil, can emniyetinin en büyük en önemli simgesidir. Bayrak bir simgedir fakat tarih içinde anlam kazanarak günümüze kadar ulaşmış bir simge olmaktan öteye geçmiştir.

Bayrağımız, al renklidir. Kırmızı rengini şehitlerimizin ve gazilerimizin döktüğü kanlardan alır. Vatan, namus, din uğruna canını gözünü kırpmadan feda edenlerin döktüğü kan bayrağımızın rengini oluşturur ki bu vatanın ne pahasına var olduğu unutulmasın diyedir.

Ay ve yıldız, vatan ve millet, vatan ve şehit, Allah ve peygamber gibi kavramları temsil eder. Ay yıldızlı al bayrak Türk bayrağıdır. Türkiye’ye aittir. Türkiye’ye ait olması demek, bir aidiyet hissiyle bu vatan için canını vermiş her milletten insanı temsil ediyor demektir.

Bayrak, milletimizi birleştiren, vatanımızı bütünleştiren ve devletimizi ebedileştiren bir simgedir. Bayrağımızın mukaddes olması, can vererek bu vatanı koruduğumuz içindir. Bizim vatanı koruma anlayışımızda can almak yoktur, can vermek vardır. Bu nedenle sürekli vatan savunması yaparak savaşan bir millet olmuşuzdur.

Burada fethettiğimiz yerlerde zulmü bitirip adaleti tesis ettiğimiz unutulmamalıdır. Bu bayrak müdafaa ve fetih gayretleriyle bugüne kadar varlığını korumuştur. Şunu bilmek gerekir ki, vatan için can vermek için asker olmaya gerek yoktur. Türkiye’nin her ferdi vatanı için can vermeye hazırdır. Çünkü al bayrağımız bize bu cennet vatanı hatırlatır.

Bayrağımız Niçin Kutsaldır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ