AÖF Kayıt Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak

AÖF Kayıt Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak
 • 23.10.2016

Açıköğretim fakültesi aöf harçları hangi bankaya ödenecek, aöf harç ücretlerinin parasının yatırıldığı bankalar ve şubeler. 2016 2017 yılı için AÖF Kayıt ücretleri hangi bankalara yatırılacak açıklanmıştır. 2016 2017 AÖF Kayıt Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak? Vakıfbank‘a yatırılacaktır. Aşağıda ödeme yöntemleri ve nasıl ödeme yapacağınız açıklanmıştır. Aöf kayıt tarihleri süresi içinde işlemlerinizi yapınız.

Dikkat: Bankaya ödemenizi yaparken T.C. kimlik numaranızı ve hangi kayıt türü-bölüm / programa kayıt yaptıracağınızı banka görevlisine bildiriniz.
Not: Açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

Açıköğretim Fakültesi kayıt ücretleri

Vakıfbank Şubelerine Ödeme

 • Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

 • Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) “WebŞubem” menüsünden internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylama-nız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekran-da görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

Vakıfbank ATM’lerinden Ödeme

 • Kartsız Ödeme
 • Parabankomat ATM’lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Kartsız İşlemler” ekranında, “Üni-versite Ödeme” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartla Ödeme
 • Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptık-tan sonra “Üniversite Ödeme” seçeneğinde ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıra-cağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini gire-rek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.
 • İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu ödeme yap-tığınızı belgelemek için saklayınız.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

 • Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar “444 0724 Vakıfbank telefon bankacılığı”nı arayarak sırası ile “Bankacılık Hizmetleri”ni, “12 haneli Vakıf-bank müşteri numarası”nı, “8 haneli İnternet şifresi”ni tuşlayıp, “Müşteri temsilcisine bağlanarak” ödemelerini yapabilirler.

Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Bankaya Yapan Öğrencilerin Yapması Gereken İşlemler
Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bankaya yapan öğrenciler, kayıt yaptırırken banka dekontunu AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmek zorundadırlar.

DİKKAT!

Bankaya ödemenizi yaparken T.C. kimlik numaranızı ve hangi kayıt türü-bölüm / programa kayıt yaptıracağınızı banka görevlisine bildiriniz.
Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.
Banka dekontunu öğreniminiz süresince sakla-yınız. Dekont daha sonra Üniversite yetkililerin-ce istenebilir.
Öğretim gideri ödemenizi http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresindeki öğrenci harçları kısmından T.C. kimlik numara-nızı ve AÖF bürosunca verilen şifrenizi girerek kontrol edebilirsiniz.

AÖf Kayıt Ücretleri Harç Ücretleri hangi bankaya yatırılacak

 Harçlar Kalktı Neden Ödeme Yapıyoruz ?

Arkadaşlar 2012 2013 eğitim öğretim yılı başında kaldırılan harç ücreti değildir; katkı payıdır. Yani yukarıda yer alan “Öğretim Gideri Ödemesi” yine yapılacaktır. Hükümetin kaldırdığı kısım “42,5 TL” lik kısım olan katkı payı ödemesidir.  Maalesef öğrencilerin birçoğu bu konuda yanılmaktadır. Devletimiz paranın büyük bir kısmını almaya devam ediyor yani.

2016-2017 AÖF Harç Ücretleri

TABLO – 2 ÖĞRETİM GİDERİ VE CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI TUTARLARI (Kayıt için istenen belgeleri tamamlamadan bankaya kesinlikle ödeme yapmayınız.)

ÖĞRETİM GİDERİ ÖDEMESİ CARİ HİZMET MALİYETLERİNE
FAKÜLTE ÖĞRENCİ KATKI PAYI ÖDEMESİ * (Kalktı )
PROGRAM

1. TAKSİT MİKTARI

2. TAKSİT MİKTARI

1. TAKSİT MİKTARI

 

 

 

 

2. TAKSİT MİKTARI

 

 

 

 

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ 205.00 TL. 205.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
HAVA KUVVETLERİ ve JANDARMA MESLEK EĞİTİMİ ÖN LİSANS 205.00 TL. 205.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
Aşağıda sayılan programlar haricindeki tüm programlara kayıt yaptıracak öğrenciler yukarıda belirtilen tutarları ödeyeceklerdir. “Öğretim Gideri” ödemesi farklılaşan programlar aşağıda sıralanmıştır.
İşletme Fak. Konak­lama İşletmeciliği, Açıköğretim Fak. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Turizm ve Otel İşlet., Turizm ve Seyahat Hizmetleri 205.00 TL. 225.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
AÖF BİLGİ YÖNETİMİ ÖN LİSANS 850.00 TL. 850.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
AÖF COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ ÖN LİSANS 450.00 TL. 450.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
AÖF İNGİLİZCEÖĞRETMENLİĞİLİSANS 650.00 TL. 645.00 TL. 42.50 TL. 42.50 TL.
KATKI KREDİSİNEBAŞVURANÖĞRENCİLER Öğretim Gideri 1.ve 2. taksit tutarı kayıt yaptırılacak bölüm/programa göre yuka­rıda gösterilmektedir. 7.00 TL. 78.00 TL.*

Aöf Harç ücretleri ne kadar ve hangi bankalara yatacak ?

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. hüseyin dedi ki:

  internet üzerinden yatırdığım aöf kayıt yenileme dekontunu nasıl çıkarta bilirim?

 2. 1 2
YORUM YAZ