28 Ekim Tatil mi Yarım Gün mü 2013

28 Ekim Tatil mi Yarım Gün mü 2013
 • 23.10.2013

28 Ekim yarım gün mü tatil, 28 Ekim 2013 Pazartesi günü tatil mi kimlere tatil olacak

Milli Eğitim Bakanlığına ait resmi çalışma takviminde açıklanan bilgilere dayanarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili, Cumartesi ve Pazar hafta sonu günleri ile birlikte tatil süresi 4 güne çıkıyor. 28 Ekim tarihi tatil mi, 28 Ekim 2013 Pazartesi günü okullar tatil olacak mı?

28 ekim tatil mi

Bu durum ele alındığında 26-27-28-29 Ekim tarihleri resmi tatil ilan edilecektir. Bilindiği gibi resmi bayramlara dair yönetmelikte Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü öğleden sonrası başlayacağı görülüyor. Görünene göre yarım gün tatil olmasına rağmen, bu tarihin pazartesi gününe denk gelmesinden ötürü cumartesi pazar ile birleştirilip 4 gün tatil edilmesi durumu ortaya çıkıyor.

28 Ekim Tatil mi yoksa 28 Ekim yarım gün mü konusunda net bilgiyi paylaştık. Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. merve dedi ki:

  Kesinlikle tatil olmalı öğrenciler için 2 gün çok önemli bir rakam biz üniversiteye hazırlanıyoruz ve devamsızlık hakkı 10 güne düştü çalışacak zaman bulamıyoruz böyle ara tatiller çok önemli

 2. uzman dedi ki:

  Tatil olmayacakta ne olacak? çocuklarımız ve bizler yeterince yoruluyoruz. işiniz gücünüz tatil diyen arkadaslar o zaman bu sayfada işiniz ne? lütfen bir kez daha düşünün ve saygı çerçevesinden çıkmayınız.

 3. deniz elçin dedi ki:

  bencede senem arkadaşımız doğru sölüyo biz ne tembel bir ülke olduk böle kesinlikle haklısın<3<3<3<3

 4. ultraaslan dedi ki:

  yarım gün tatil mi olur tam gün olsa olmazmı ne saçma ya

 5. Celil dedi ki:

  Abi bize yarım gün olacak diyorlar ama ya . Tam gün olması daha iyi tabi de :D

 6. gamze dedi ki:

  bencede tam gün tatil olsun

 7. serhat dedi ki:

  aynen ya tatil olsun.

 8. simay dedi ki:

  Arkadaş galiba sadece öğretmenlere tatil gerekli sanıyor. Diğer çalışanlar ne yapıyorsa öğretmenlerde aynını yapacak tabiki işini yarım gün olsada öğrencilerine eğitim vermekle yükümlü :)

 9. Nurhayat dedi ki:

  Bence tam gün okullar tatil olsun, diğer çalışanlara tatil olmasa da olur. Ama okul yarım gün olması ne işe yarar ki, tatil olsun pazartesi yine 4 gün tatil yapalım :)

  1. Senem dedi ki:

   Aklımız fikrimiz tatil olmuş durumda.. ister öğretmen olalım ister diğer dairelerde çalışan devlet memuru.. 29 Ekim’in önemini bir kez daha düşünecek olursak tatil olarak baktığımız gün-günlerin bize neleri unutturacağının farkında mıyız acaba :) Sevgi ve saygılarımla…

  2. volkan dedi ki:

   Sen okumuşsun birşey çıkmamış ortaya senin okuttuğun öğrenciden de birşey çıkmaz… bırak bu mesleği…

YORUM YAZ