2014 Ocak Özür Grubu Ataması Başvuruları MEB

2014 Ocak Özür Grubu Ataması Başvuruları MEB
 • 23.12.2013

Ocak 2014 özür grubu ataması başvuru tarihleri açıklandı. 2014 Ocak ayı öğretmenlerin eş durumu atama kılavuzu ve eş durumu atamaları 2014 ile ilgili resmi bilgiler açıklandı. 2014 Ocak eş durumu atamaları ve başvuru tarihleri şöyle :

öğretmen

MEB geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin özür durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlettiği yazılı açıklamada bu işleminin 2014 Ocak ayında gerçekleştireceği bildirildi.

Yapılan açıklama kapsamında öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatını kötüleştiren sebeplere dayanarak yapılacak yer değişikliği müracaatları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir. Müracaatta bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri 13-17 Ocak tarihlerinde, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta açıklanacaktır. Yer değişikliğinde bulunan öğretmenler, eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl başlangıç günü olan 10 Şubat 2014’de görevlerine başlayacak.

YASAYA ÜÇÜNCÜ DEFA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Ailelerinden uzakta hizmet veren öğretmenlere sevindirici bir haber olan atama işlemi eğitimin istikrarı bakımından ise olumsuz olarak nitelendiriliyor. Her yıl 30 bin civarında, bazen ise bu sayıdan da çok öğretmenin yer değişikliği yapılıyor. Bu durum pek çok öğrencinin birinci dönem eğitim veren öğretmenlerine alışmasına rağmen ikinci dönem öğretmen değişikliğine maruz kalmalarına sebebiyet vermekte. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, Ömer Dinçer’in bakanlığı zamanında yasa dahilinde uygulamayı kaldırmıştı.

2014 Ocak Eş Durumu Atamaları ve Özür Grubu Ataması Başvuru Tarihleri Hakkında Sorularınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. NEZAHAT dedi ki:

  yardımcı olacak kize var mı sitede

 2. NEZAHAT dedi ki:

  merhaba
  ben eş durumu dan tercih yapacağım ama ilk aşama olarak onay yapamıyorum. mebbis. sitem de yer değiştirde onay sayfam açılmıyor. ya ben geçen yaz bu hakkı kullandım. bundan dolayı olabilir mi? yardımcı olabilirmisiniz

 3. hanife dedi ki:

  KAGITHANEDE GÖREV YAPIYORUM ŞİŞLİDE OTURUYRM EŞİMDE ŞİŞLİ DE EŞ ÖZRÜNDEN TAYİN İSTEYEBİLİR MİYİM?

 4. mesut gün dedi ki:

  başvuru ekranında kaydet butonuna bastığımda onay ekranı gelmiyor ne yapmalıyım

  1. çiğdem dedi ki:

   bende aynı durumdayım, onay gelmiyor..müdürüm de kendi mebbisine girdi benimki olmuşmu diye bakmaya il ilsis yöneticilerinden onay ekranı gelicek diyor ama bu saat oldu hala tık yok !

 5. Burcu GÖKÇE dedi ki:

  Boşanma özrünü geri istiyoruuuuuuum.bu mağduriyetin giderilmesi gerekir.gelin inceleyin

 6. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba Üsküdar’da oturuyorum sultanbeylide çalışıyorum. Küçük çocuğum var. Eşim de Atatürk havalimanında çalışıyor. Üsküdar tarafına ya da Ümraniye’ye tayın istemem mümkün mü? Teşekkurler

  1. neşe dedi ki:

   Ayşegül hanim bende ayni durumdayim. Üsküdar da oturuyorum Sultanbeyli de çalışıyorum ve bebegim var ;) bransinizi ve puaninizi ogrenebilir mıyım?

 7. fatma dedi ki:

  Benim eşim sağlık memuru kılavuzu okudum, sadece görev yeri belgesi mi verecem?Başka belge gerekiyor mu?

 8. Onur dedi ki:

  Yayınlanan 2014 YARIYIL TATİLİ
  ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ VE İLLER ARASI ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER
  DEĞİŞTİRME DUYURUSU ‘nu açıkça okumuş olsaydınız sorunuzun cevabını bulabilirdiniz.
  11. Öğretmenlerden eşi kamu görevlisi olup askerlik görevini yapmakta olanlar, eşinin
  görev yaptığı kurumun bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

 9. Ayşen dedi ki:

  Eşimin askerliği Nisan 2014’te bitecek. Şu durumda Şubat itibariyle göreve başlaması olası değil.Eş durumu tayininden yararlanamayacak mı yani ?

  1. özgür dedi ki:

   bende aynı durumdayım eşim asker ve 2 yıl ıcerısınde 385 gun sıgortası var ve askerliği nisanda bıtecek subatta eş durumu yapabılıyormuyum aldıgım duyuma gore askerde oldugu ıçın su anda sıgortalı gorunmuyor bunun ıçın eş durumu olmuyormuş bilgisi olan varsa yardımcı olsun lutfen

   1. gamze dedi ki:

    yapamıyorsun maalesef :(

 10. erdal U dedi ki:

  Merhba
  Mebden muvafakatla Üniversite Arş.Gör kadrosuna geçtim. hala ilişik kesmedim. 2 ocakta mebden ilişik kesip 4 ocakta da eşim özür grubu için başvuru yapabilir mi?
  eşim halen mebde çalışıyor.3 yılını doldurdu.

 11. ahmet dedi ki:

  merhaba avcılarda oturup ümraniyede çalışıyorum ocakta yol durumu ile tayin isteyebilir miyim lütfen bilgilendirin

 12. Emine dedi ki:

  benimde eşim sağlık bakanlığının kurum içi atamalarına başvuruda bulundu, sonuçlar 23 ocakta açıklanıyor….bu durumda ben tercih yapamıyorum..Süreler konusundaki problemimizi nasıl çözebilirz?? Nasıl bir yol izlemeliyiz…??

 13. özgür dedi ki:

  lütfen yardımcı olur musunuz iyi akşamlar. sizden bılgı almak ıstıyorum ben 2 yıldır öğretmenim siirtte görev yapıyorum 2013 şubat ayından beri de evliyim. eşim sgk da 385 gününü doldurdu fakat 7 kasım 2013 tarıhınde ankaraya askere gıttı ve su anda asker 20 nisan 2014 tarıhınde askerlığı bıtıyor askerlıkten dolayı sigortasını durdurması gerekti ve bunu muhasebeden belırttı şu anda askerde oldugu ıcın ben eş durumundan faydalanıp hataya gidebiliyormuyum. yardımcı olursanız aklımdakı tum sorular cozulecek.tskrler

 14. sibel d. dedi ki:

  sayın ilgili,
  eşim sağlık bakanlığına bağlı çalışıyor ve şu anda kurum içi naklen atama kurasına başvurdu fakat atamaları 23 ocakta yapılacak yani eş durumu atamalarından sonra , başvuru esnasında atama netleşmediği için başvuruda yapamayacağım.eşi sağlık bakanlığında çalışan tüm öğretmenler aynı mağduriyeti yaşayacak. devletin iki bakanlığı arasında atama tarihleri konusunda bir anlaşma yapılamaz mı? eş durumu başvuru ve atamalarını şubat tatili içine kaydırmanız mümkün mü?
  teşekkürler…

YORUM YAZ