2014 Memurlar Disiplin Affı ve 1 Derece Verilmesi Kararlaştırıldı

2014 Memurlar Disiplin Affı ve 1 Derece Verilmesi Kararlaştırıldı
 • 27.12.2013

Memurlara disiplin affı ne zaman gelecek, 2014 yılı memurlara 1 derece verilecek mi ne zaman verilecek. Memurlara müjde geldi disiplin affı ve 1 derece verilmesi müjdesinin detayları şöyle :

Yeni yılın yaklaşması ile memurlara 2 sevindirici haber geldi. Bu haberlerden ilki 2014’te kanunlaşacak disiplin affı, diğeri ise 15 Ocak 2005′ yılının ardından göreve başlayanlar 1 derece sahibi olması yönündeki karardır.

Memur-Sen yetkililerinin, 28 Kasım’da düzenlenen  Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısından evvelki konuşmalarında, bu 2 meselede sona gelindiğini ve hükümet ile uzlaşmalarına az kaldığını belirtmişlerdi. Ardından düzenlenen toplantıda dedikleri gibi bu meseleler ele alındı.

memurlar

YENİLER DE BUNDAN FAYDALANACAK 

2014 senesinde, 1 derece verilmesi çalışmasından faydalanmayan  memurların sıkıntıları aşılacak. 15 Ocak 2005 tarihinin ardından göreve gelen memurlara 1 derece hakkı sunulacak. Yapılacak çalışma sonucunda 15 Ocak 2005’ten evvel vazifede bulunan memurlar ile bu tarihin ardından göreve başlamış kişiler arasındaki fark aşılacak. Devlet memurlarının vazifeye giriş derecelerine ek olarak 1’er derece verilecek, düzenlemenin kanunlaşmasının ardından hizmete girecek kişiler de 1 derece yükselme çalışmasından faydalanabilecek.

AF KiMLER İÇİN GEÇERLİDİR ?

2014 senesinde, memurlar ve diğer kamu çalışanları için disiplin affı geçerli olacak. Kamuda hizmet veren ve vazifesini bırakmış memurların disiplin cezaları affa dahil olacak. Kamu görevlileri hakkında, 14 Şubat 2005’ten bu yana gerçekleşmiş eylemlerden nedeniyle tabii tutulan bazı disiplin cezaları affa uğrayacak. Ancak bazı suçlar affa uğramayacak. Bu suçlar şunlardır; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahteciliktir. Bu suçlar haricindeki tüm cezalar affa dahil olabilecek. Bu affa dair hükümler, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Uzman Jandarma Kanunu, Uzman Erbaş Kanunu ile Askeri Hakimler Kanunu’na tabi personellere uygulanmayacak.

2014 Memurların Disiplin Affı ve 1 Derece Verilmesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. MEHMET dedi ki:

  HÜKÜMET PARALEL YAPININ VARLIĞI İDDİASINDA SAMİMİYSE, MEMURUN PARALEL YAPININ MAĞDURU OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMELİ VE MEMUR DİSİPLİN AFFI ÇIKARTMALIDIR.

 2. Fatih Akdemir dedi ki:

  Bu af polisleri kapsıyor mu?Meslekten ihraç olmuş polisleri de kapsasa çok iyi olur

 3. huseyin saglam dedi ki:

  bu akp kendi adamlarina af cikartti daha af olmaz .

 4. misafir dedi ki:

  sayın başbakanımız disiplin affını ve bir derece verilmesini lütfen onaylayıverin sizin bir zamanlar mağdur olduk dediğiniz gibi inanın bizlerde çok mağduruz vallahi aile düzenimiz bozuldu.dualarımız sizinle

 5. arda ayla dedi ki:

  1 derecemizi herzaman sona bıraktılar. ama biz unutrmadık bekliyoruz.

 6. umut dedi ki:

  2005 yılından sonra göreve başlaya memurlara 1 derece verilecekti yalan yoldu. varsa bir bilgisi olan paylaşsın arkadaşlar.

 7. ayhan dedi ki:

  2013 yılı memur affı gibi bu afta yine dar çevreleri 2005 önceki yani bu hükümet zamanında ceza alanları kapsamayacak gibi..

 8. ERHAN TUNA dedi ki:

  Memura bir derece ne zaman verilecek daha ne kadar bekliyeceğiz.

 9. Anonim dedi ki:

  hani nerde arkadaş bu memura sicil affı, lafı var kendisi yok……

 10. mert dedi ki:

  Artık affın bir an önce çıkmasını istiyoruz

 11. mehmet dedi ki:

  Bence konuşulanlar hikayeden ibaret

 12. Leyla dedi ki:

  Tamam 2014 e girdik . Hani 1 derece ? Resmi Gazete yayınlanmadan hiç bir kurum derece yükseltmez. Ne zaman netlik kazanacak ?

 13. mustan dedi ki:

  af güzelde neden diger suçlar ayrılıyor onlarında hakkı yokmu adaletse adaletli olunması lazım onlarında beklentileri var sayın başbakanımızdan lütfen

 14. Osman Mert dedi ki:

  KPDK toplantıları sonunda uzlaşılan 1 DERCE ve DİSİPLİN AFFI konularının artık somutlaştırıldığını görmek istiyoruz. Her yıl bunlar konuşuluyor ama sonuç YOK. Lütfen artık!

 15. gulsah dedi ki:

  Peki bu af 2014 le gircek mi yoksa daha görüşülecek mi gorusulurse ne zaman sonuclanir ki..

 16. adem dedi ki:

  Arkadaşlar disiplin affı herkes için mi geçerli, yoksa kapsam dar mı , bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum ?

YORUM YAZ