2013 AÖL Açık Öğretim Lisesi Başvuru Tarihleri

2013 AÖL Açık Öğretim Lisesi Başvuru Tarihleri
 • 09.01.2013

2012-2013 öğretim yılının ilk döneminin bitmesine sayılı günler kala yaklaşık 136 bin öğrencinin okullarından ayrıldığı belirtiliyor. Daha önce eşi benzeri olmayan bu olay sonucunda ise açık öğretim liselerine olan taleplerin artacağına inanılıyor. Bu durum hakkında MEB bakanlığa henüz bir kısıtlama getirmediğinden AÖL başvuruları açıldığı anda yaklaşık 150 bin kişinin kayıt olacağı ve Türkiye eğitiminde AÖL mezun sayının ciddi miktarda artacağı düşünülüyor. Aynı zamanda gece liselerine yapılacak başvurularında artabileceği düşünülüyor. Bu olaylar hakkında MEB en kısa sürede açıklama yapacağı düşünülüyor. Peki öğrenciler okullarını neden bırakıyorlar? 2012-2013 sezonunda öğrencilerin ayrılmalarını tetikleyen olaylar nelerdir? AÖl başvuru tarihleri 2013 .

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre öğrencilerin büyük bir kısmı değişen eğitim-öğretim yöntemi sebebiyle okulları bırakmak zorunda kalıyorlar. Eğitim süresinin uzaması sebebiyle aile baskısı yüzünden okullarını bırakmak zorunda kalan kişilerin büyük bir çoğunluğu da kızlardan oluşuyor. 4+4+4 sisteminin gelmesiyle birlikte eğitimin daha da uzayacağına ve sıkıntıların ortaya çıkacağına inanan birçok öğrenci ise kolay yolu tercih edip, açık liselere kayıt oluyor. Bu durum ülkenin ortalama eğitim seviyesini ve üniversiteyi kazanma oranlarını ciddi manada düşmesine sebep olacak gibi gözüküyor. En kısa sürede MEB bakanlığı tarafından bu durumların engellenmesi ve çeşitli yaptırımların getirilmesi bekleniyor. Bu olayların sonucunda ise beklenen en kötü senaryon eski zamanlardaki gibi kızların evlere kapatılması durumu gibi gözüküyor.  2013 AÖL Açık Öğretim  lisesi başvuru tarihleri hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

eokul-meb.com

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. huseyin dedi ki:

  Kayitlar nezaman

 2. gülbahar dedi ki:

  ben liseyi dışardan okumak istiyorum ama tarihleri nezxman kayıt tariheleri

 3. Aygün ÇAYIROĞLU dedi ki:

  Selamun Aleyküm arkadaşlar lise 2 de kaldım devam etmedim açıköğretime çok acil kayıt olmam gerek askerden geldim ve acil bir şekilde kayıt olmam lazım . yardımlarınızı bekliyorum bu konuda .

 4. Ertan dedi ki:

  unutmayın ki başarmak sizin elinizde

 5. Ertan dedi ki:

  okumak isteyipte okuyamayanlar bence liseyi dışarıdan bitirmeyi deneyin başarmak sizin elinizde çok geç kalmadan bence liseyi dışarıdan bitirebilirsiniz

 6. Ertan dedi ki:

  bence liseyi dışarıdan bitirmek daha kolay

  1. Anonim dedi ki:

   dışardan okuyacam nasıl olcak

YORUM YAZ