20 Mayıs Pazartesi Okullar Tatil mi

20 Mayıs Pazartesi Okullar Tatil mi
 • 13.05.2013

Her sene yapılan tartışmaların merkezi bir kere daha 20 Mayıs tatil mi, 20 Mayıs 2013 okullar tatil olacak mı biçiminde sürüp gidiyor. Bizler de eokul-meb.com yönetimi olarak bu konuda yönetmeliklere göre konuşarak bilgi vermeye çalışalım.

20 Mayıs Bütün Okullara Tatil Edildi !

Kıymetli ve değerli öğrenciler, veliler ve bu konuyla ilgilenen herkese net bir açıklama yapıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı bu yıl pazar gününe rastlıyor. Haliyle pazar günü kutlamalar yapılacak. Bu kutlamalarda görev yapacak öğrenciler ise çoğunlukla ortaöğretim (lise) öğrencileri olacak. Haliyle bütün öğrencilere 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü tatil olacak. MEB Bakanı Nabi Avcı bugün(16 Mayıs perşembe günü) kendisi resmi olarak açıkladı. 20 Mayıs Pazartesi günü Liseleri ilkokullar ve ortaokullar hepsi tatil.

20 Mayıs Pazartesi Günü İlköğretimlerde tatil mi?

Bugün Bakan avcı hatasından döndü ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, lise öğrencileri ile birlikte ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de 20 Mayıs’ın tatil olduğunu söyledi.

İŞTE BAKAN’İN O AÇIKLAMASI;

Burdur’da düzenlenen “2. Ulusal Hayvancılık ve Süt Ürünleri Fuarı”nın açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, lise öğrencileri ile birlikte ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de 20 Mayıs’ta tatil yapacağını söyledi.

Fuarın açılışının ardından Burdur Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Avcı, burada yaptığı konuşmadaöğrencilere tatil müjdesi verdi. Bakan Avcı, geçtiğimiz gün yapılan açıklamalarda bir yanlış anlaşılma olduğunu, 20 Mayıs tarihinde sadece lise öğrencilerinin değil, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin detatil yapacağını belirtti. Bakan Avcı, “Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19Mayıs Bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yapılacak olan kutlamalara lisedüzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan bayramında daha çokkatılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil bunu düzeltiyoruz; ilkokul ve ortaokullarımızda 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler” dedi.

Bakan Avcı’nın Burdur’daki ziyaretleri devam ediyor.

20 Mayıs okullar tatil mi, 20 Mayıs 2013 tatil mi

Sonuç olarak 20 Mayıs Pazartesi günü liseler, ilkokul ve ortaokullar için tatil.

20 Mayıs’ın Bütün Okullar İçin Tatil Olmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. onur dedi ki:

  nasıl bi zihniyrttir bu liseli ortaokullau artık koca adamlar diyebilirim küçücük cocukları kıskanıyolar gülsemmi ağlasammı şaşırdım tartışma konusu tatilmi olmalı yoksa kime tatil olduğumu olmalı

  1. bilmesen daha iyi dedi ki:

   Ben liseye gidiyorum. Ama yinede sizden kücük olan cocuklara boyle ağır laflarda bulunmanız onları uzuyor olabılır.OLsun bız yınede onlardan buyuguz onlar 24 nisanda tatil yapmıs olabiller. Ama biz vazifemizi yerine getrdik dimi?? Eğer sen hala küçüklere hakaret ediyorsan bırak buyukluk onlarda kalsın ;)

   Kaynak: Ecem

 2. galip dedi ki:

  ülke için daha çok çalışmamız lazım.amerika,fransa vs. ülkeler önceden gelen sömürgeciliğin zenginliğini sürüyor ancak bu hususta Japonya en büyük örnek.Japonya’nın da kötü yönleri var tabi ancak iyi yönü çok fazla.o yüzden Japonya’yı örnek almamız gerek.Bilen bilir,Japonya 1800’lerin sonuna kadar Osmanlı İmparatorluğu’ndan bile daha geri bir vaziyetteydi.Hatta teknoloji adına hiçbir şey yoktu.Ancak Kral Meji,bizim Atatürk’ümüz gibi ileri görüşlü bir adammış ve halkına böyle giderse avrupanın yakın zamanda onları yok edeceğini söylemiş.Bunun üzerine herkes canla başla ülkesi için çalışmaya başlamış ve sonunda ne olmuş biliyor musunuz?o kadar çağın gerisinde olan Japon İmparatorluğu, sadece 40 yılda teknolojide avrupa ile aynı seviyeye gelmiş ve avrupayı tehdit etmeye başlamış ve şu anki hali de inanılmaz yerlerde tabi.ayrıca bunu bizim ülke gibi düşünmeyin arkadaşlar,bazıları bilir Japonyanın zaten büyük bölümünü volkanik bir dağ olan Fuji dağı ve benzeri dağlar oluşturur.yani ülkedeki tarım alanı çok çok az.ayrıca her yıl binlerce şiddetli deprem oluyor.ayriyeten hiçbir ülke ile kara sınırı yok.
  Bir de bizim ülkeyi düşünün.üç kıtanın ortasında mükemmel bir yer,dünyadaki bor rezervinin %70’i ve çok değerli madenler ile yeraltı kaynakları,her çeşit meyve-sebze,ticaret yollarının üzerinde,yeterli nüfus da var ve olduğumuz duruma bakın.Ancak halktan insanlarla olmaz bu işler.Devlet liderlerinin halkı bilinçlendirmesi lazım.Ayrıca çocuklarımızın beyinlerini küçüklükten itibaren yıkayarak tam bir türk askeri gibi yetiştirmeliyiz.hatta sadece ülkemiz için çalışan dev bir mafya örgütü ve uluslarası çalışabilen gayri resmi silahlı kuvvetlerimiz olmalı.

 3. ali dedi ki:

  20 mayıs her öğrenciye resmi tatil mi

 4. Hülya dedi ki:

  Çok çok çalışıyoruz da tatil düşünüyoruz.6 yaşında ki
  oğlum bile neden bu kadar çok tatil olduğunu sorguluyor.
  Yorumlar da o zaman biz tatil mi yaptık ki diyenler maşallah
  almış başını gidiyor. Bu düşünce ile üniversitelerden mezun olupta
  iş yok diye diye çook gezersiniz.

  1. melike dedi ki:

   bence oglun haklı neden ilkögretimlere tatil liselere tatil olsun yaaa ooof ben okulumu istiyorummmm…. bence hiç bir okul tatil olmasın birgün benim istedim olsun

   1. mert elçitorunu dedi ki:

    Haklasın Arkadaşım Ya Liseliler Gidip Orda görevli olacak düzenliyecek İlkokullara tatil yapıyorlar bide türkiye neden egitimde geri diyorlar her hafta tatil var bu ne ya :((

    1. Hülya dedi ki:

     Evet liseliler görevliler vs. vs. ama sonuçta
     hiçbiri sırtında taş taşımıyor. Altı üstü en fazla 3 saat gösteri ee bir günden 3 saat çıkınca dinlenmeye de fazlası ile zaman kalıyor. Japonya bu tatil olayına tarihi ile en güzel örnek vesselam

 5. dln dedi ki:

  24 nisanda bize tatil olmadı şimdide ilkokullara olmasın !

 6. Ece dedi ki:

  Tören için Pazar günü herkes erken saatte okula gidiyor. Ama her ne kadar yüreğimizde bu güzel günün coşkusunu hissetsek de, bir şenlik ve bayram yerine küskünlük hissedilir elimizden tatil alınınca. ortaokul öğrencileri de 19 Mayıs için ter döküp hazırlanmakta ancak tatilden mahrum bırakılmaktadır. Bu sebeple ilkokul ve ortaokula tatil olmalı.

 7. kaan dedi ki:

  bence orta okulların ve liselerin tatil olması gerekiyo çünkü orta okullularında sınavları oluyar ve orta sonlarında sbs sınvavı var meb uyuma

 8. tunahan dedi ki:

  bence orta son ve liselilere tatil olmalı

 9. Mustafa dedi ki:

  Bence ilköğretime de tatil olmalı.

 10. Samet dedi ki:

  BENCE ORTAOKUL LİSE YE TATİL OLMALI ÇÜNKÜ ORTAOKULDA GÖREVLİ OLUYO TÖRENE

 11. Cihan dedi ki:

  Bence 20 Mayıs’ın Tatil Olması ilkokul-ortaokul ve liselere tatil olmalı veya sadece ortaokul liselere tatil olmalı.(EN İYİSİ HERKESE OKUL OLMASI)

 12. Emre dedi ki:

  Sadece liselere olmalı.birisi yazmış ışte hepimize ilan edildi bu v.s o zaman biz niye gittik 24 nisanda siz evdeyken biz gittik şimdide biz evde siz okula hadi bakalim
  ADALET

  1. zynp dedi ki:

   katılıyorum hadi bakıyım okula gidin.

   1. Ece Saydam dedi ki:

    Ben liseye gidiyorum. Ama yinede sizden kücük olan cocuklara boyle ağır laflarda bulunmanız onları uzuyor olabılır.OLsun bız yınede onlardan buyuguz onlar 24 nisanda tatil yapmıs olabiller. Ama biz vazifemizi yerine getrdik dimi?? Eğer sen hala küçüklere hakaret ediyorsan bırak buyukluk onlarda kalsın ;)

 13. Berk dedi ki:

  20 mayis sadece liselere tatil olmasi gerek cunku 24 nisanda biz tatil yapmadık.

  1. can dedi ki:

   aynen

  2. önemsiz dedi ki:

   Siz 24 Nisanda tatil yapmadınız,çünkü 23 Nisan’da tören de yapmadınız.Lise Kurum yönetmeliğinde 23 nisan tatili ile ilgili olarak “23 Nisan günü tatil olur.” yazıyor.Yani liseler 23 Nisanda tören yapmıyor.İlköğretim kurumlar yönetmeliğinde ise 23 nisan için “23 Nisan günü törenden sonra başlar, 24 Nisan akşamı sona erer.”yazıyor.Yani ilkokul ve orta okullar 23 nisanda tören yapıyor.Ama ilkokullar ve orta okullar İlköğretim Kurumlar Yönetmeliğinin 11. Maddesine göre 19 Mayısta tören yapmak zorundalar.Çünkü o maddede 19 Mayıs tatili ile ilgili olarak “19 Mayıs günü törenden sonra başlar,20 Mayıs akşamı sona erer.” yazıyor.Yani senin anlayacağın, mevcut yönetmeliklere göre ilkokul ve ortaokullar hem 23 nisanda, hem de 19 mayısta tören yapıyorlar,liseler ise ikisi içinde sadece 19 Mayısta tören yapıyorlar.Umarım cevabım yayınlar, sen veya öyle düşünenler okur ve önyargılarından kurtulur.

 14. 98hy dedi ki:

  bence okullar tatil olmalı

 15. Adem Akan dedi ki:

  Ders çalışmaya niyetli olan sabah erkenden kalkıp işini yapar. Günün bereketli vaktini uykuda geçirdikten sonra sen o çalışmadan hayır gormezsin. Ben bir ilkokul öğretmeni olarak tatil olmasın diyorum.

  1. Süleyman çakır dedi ki:

   Bence tatil olsun, okul iyice sıktı bizi.

  2. Özge Durmuş dedi ki:

   7.sınıf öğrencisiyim. Okula sabah 06:00 da gidiyorum. 05:30 da kalkıyorum. Eve 20.00 da geliyorum. Çalışmak için vaktim yok denecek kadar az. Derslerime serviste çalışıyorum.İlkokul öğrencileri için dediğiniz mantıklı. Ama bizi de düşünmek lazım.

 16. erdoğan dedi ki:

  23 Nisandaki uygulama neyse aynı uygulama tekrar söz konusu olmalıdır. Resmi tatillerdeki uygulama içeriğine göre değiştirilmemelidir

 17. zeynep gerez dedi ki:

  bence sadece lise olsun tatil çünkün 24 nisan bizim okul vardır

 18. emir dedi ki:

  Bence olmalı çünkü atatürk bu bayramı bütün gençlere armağam etti.

  1. yılmaz dedi ki:

   14-18 yaş genç sayılır altı çocuktur.24 nisanda nasıl gençler tatil yapmadıysa 20 mayısta da çocuklar tatil yapmamalılar bence.

   1. Burak dedi ki:

    Tebrik Ediyorum O Yüzden Mi 14 15 Yaşındakilerde 24 nisanda tatildi ? :O

    1. Damra dedi ki:

     14-15 yaşındakilere 24 nisan tatil falan değildi. Sadece 23 nisan tatildi. Ben 17 yaşındayım, bizim okul tatil olmadı o gün. 9. sınıflardakiler 14-15 yaşlarında sonuçta.

  2. eyüphan dedi ki:

   tek genç liselilermi oluyor

 19. Kenan Yiğit dedi ki:

  O gün tatil olsun,bu gün tatil olsun,şu gün tatil olsun.. Ondan sonra elalemin devletiyle övünüyoruz “Amma da gelişmişler adamlar..” diyoruz :)..

  1. Burak dedi ki:

   O dediğin devletlerin resmi tatilleri bizden daha fazladır, araştırırsan öğrenirsin.

 20. Hasan Sakartepe dedi ki:

  TATİL

 21. Volkan dedi ki:

  peki biz üniversiteliler ne yapsın hiçbiri bizi etklilemiyor malesef :)

  1. prenses dedi ki:

   sen otur çalış . vatanın için hayırlı biri ol bence.

 22. Esra Temel dedi ki:

  Olmalı ya 24 nisan tatildi

 23. hakan dedi ki:

  valla dün ben okulda değildim ama hocalar öğrencilere 20 mayısın bizede tatil olduğunu söylemiş ilkokulları bilmem ama orta okullara tatilmiş her halde bende hocaların yalancısıyım

 24. özcan yolsal dedi ki:

  tatil olmamalı,sadece liseler…

  1. Anonim dedi ki:

   sen çok biliyon ya

 25. hakan dedi ki:

  bencede tatil olmalı ilkokullara çünkü bu sene sbs-ye girecek olanlar var bende dahil zaten çoğu kişi şimdiden bile okula gitmeyip evde test çözmeye başladı bile özellikle dershaneye gidenler okullar 20 mayısta tatil olsada olmasada bence o gün çoğu kişi gelmez o günden sonrada geleceklerini zannetmiyorum bende dahil
  konular biter bitmez evde oturup test çözeceğim sabahın köründe erken kalkmak istemiyorum onun yerine öğleye kadar yatıp dinlenir sonrada kalkıp sakin ve uykumu almış bir şekilde testimi çözerim daha iyi

 26. Ramazan ÖNCÜ dedi ki:

  Bir İlkokulda müdür yetkili olarak çalışıyorum. Katılmadığımız bir bayram kutlamasının tatili kesinlikle olmamalı.

 27. selin dedi ki:

  bence tatil olmalı

 28. semih dedi ki:

  ben 7. sınıfa gidorum ve 19 mayısta görev alıcam ama 20 mayıs bize tatil olmalı bizde dinlemk istioroz yaptığın ayıp hem madde yazıo

 29. Veli dedi ki:

  Bence 20 Mayis sadece liselere tatil olmalı çünkü 24 Nisanda liselere tatil yoktu 20 Mayıstada liselere tatil olsun ama ilkokul ve ortaokula tatil olmasın.

  1. jtıdhg dedi ki:

   ben ce tüm resmi bayramlar tatil olmalıdır çünkü onları bize atatürk armağan eti hatta ogün fabrikalar tüm işçiler okular üniversiteler tatil olmalıdır

 30. Alperen dedi ki:

  Bence okulların tatil olması gerekir.

YORUM YAZ