Zamanlama Ne Demektir

Tüm insanlar için oldukça önemli olan ve telafisi olmayan bir olgu olan zaman akıp giden bir su gibidir. Bu yazımızda sizlere zamanlama nedir konusunda bilgi vereceğiz.

 

Bir işin olumlu sonuçlanması için o işi yapılacağı zamanı kollamak zamanlama olarak isimlendirilir. Eğer bir işin başarılı olarak sonuçlanması isteniyorsa o iş için doğru bir zaman beklenir ve o iş için zamanlama yapılmış olur. Böylece başarıya ulaşma oranı daha yüksek olur.

Maç sunumlarını izlediğimizde bazen spikerler “zamanlaması iyi değildi” gibi cümleler kurarlar. Bu da yapılacak hamlenin başarılı olma ihtimali varken zamanlaması erken ya da geç olduğundan dolayı başarısız olduğu ifade edilmiş olur. Ya da kimi insanlar birilerinin yapmış olduğu başarılı işlerin arkasından “zamanlaman süperdi.” gibi cümleler kurar burada da yapılan işin tam zamanında yapıldığı ifade edilir.

Kısacası, her işin zamanında yapılması daha doğru ve başarıya daha yakın ihtimaldir. Çünkü zamanlaması yapılmayan ve zamanı kestirilmeyen işlerin başarıya ulaşma oranı daha düşüktür.

Zamanlama Ne Demek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.