Zamanı Neden Verimli Kullanırız

İnsanların yaşadığı her an aslında bir zaman dilimidir ve geçirdikleri hiç bir zaman diliminin bir telafisi ya da geri dönüşü yoktur; yaşanan zaman geçmiş ve bitmiştir. Bu nedenle de zaman su misali olarak adlandırılır. Bu durum da akıllarda zamanı neden iyi kullanmalıyız sorusunun cevabını aslında bizlere vermektedir.

Zaman kavramı yeryüzünde ölümden sonra telafisi olmayan ve geri getirilemeyen ikinci olgudur ve eşsiz bir kaynaktır bu nedenle de kıymeti iyi bilinmeli ve doğru değerlendirilmelidir.

Zaman denilen unsur ne geri getirilebilir ne durdurulabilir ne de kaldığı yerden devam ettirilebilir. Kimi insanlar zamanın kıymetini bilmeden boş vakit geçirirler ancak bu kişiler o zamanın ya da o anın bir daha geri gelmeyeceğini düşünemezler. Bu nedenle de tabir-i caizse zamanlarını har vurup harman savururlar aynı zamanda da zamanı verimli kullanmadıkları için zamanın kısıtlı olduklarından ve kendisine zamanın az geldiğini hatta yetmediğinden yakınır.

Bu nedenle zamanı doğru kullanmak önemli bir davranış biçimidir. Çünkü zamanı doğru kullanan bir kişi amaçlarının, sorumluluklarının, zevklerinin ve sosyal yaşamının bilincinde olur ve günlük hayatının planlamasını yapar.

Zamanı Neden Verimli Kullanmalıyız Sorusuna Verdiğimiz Cevap Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlerle Paylaşabilirsiniz. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.