Zaman ile İlgili Hikaye Öykü Örneği

Aşağıda zaman ile ilgili hikaye öykü örneği kısaca olarak ele alacağız.

Koşmaktan dilim dışarı çıkmıştı. Damağım kurumuştu. Bir yerlerde su bulmaya çalıştım. Az ileri de bir büfe gördüm. Kol saatimin pimi hafif çıkmıştı. Saatime bakınca haliyle fark ettim. Zaman epey geç olmuştu. Toplantıya geç kalmıştım. Çok terlemiştim ve dikkatim çok dağılmıştı. Ne yapmam gerekeceğini bilmiyordum.

Şirkete girdim. Bir kaza geçirdiğimi ve bu nedenle biraz geç kaldığımı söyledim. Halimi görünce bana inanmadılar. Zaten söylediklerime ben de inanmıyordum. Uyuya kaldığım için koşturmak zorunda kalmış ve iş görüşmeme geç kalmıştım.

Söz verdiğim saatte görüşme yapmam gereken yerde olamadığım için aylardır olsun diye kovaladığım işi de uykunun yüzünden kaybetmiştim. Tembelliğimin başıma belalar açmaya devam ediyordu. Bir türlü istediğim saatte yatıp kalkamıyordum. Zamanı bir türlü doğru kullanamıyordum.

İş görüşmemi yapamadığımdan kimseye bahsetmedim. Bu da benim için çok kötü oldu. Çünkü herkese yalan söylemek durumunda kaldım. Bütün hayatım alt üst olmaya devam ediyordu. Zaman aleyhime işliyordu. Askerlik beni sıkıştırıyordu ve bir yandan da para kazanmaya ihtiyacım vardı. Zaten okulu bir sene uzatarak mezun olmuştum. Zaman açısından her yerden kayıp vermeye devam ediyordum.

Zamanın kıymetini bilememek bana pahalıya mal oluyordu. Hiçbir amacıma ulaşamıyordum. Hayata küsmüştüm. Herkes beni eleştiriyordu ve bu benim çok zoruma gidiyordu. Hayat çok zordu.

Zaman ile İlgili Hikaye Öykü Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.