Z-Kitap Nedir ve Ne İşe Yarar

Z kitap nedir , ne zaman uygulamaya konulacak ? Z-Kitap Fatih Üniversitesi tarafından üretilen ve önümüzdeki yıllarda eğitimde kullanılması beklenen bir elektronik kitap projesidir. Z-Kitaplar okul kitaplarının PDF formatında elektronik olarak yansıtılmasını sağlayan aletlerdir. Bu aletler sayesinde ders kitapları daha zengin ve daha toplu olacak. Konular bölümlere ayrılıp, Z-kitap içerisinde dilediği gibi sıralanabilecektir. Z-Kitaplar öğretmenler için harika bir kaynaktır. Öğrencilere konu anlatırken örnek gösterebileceği, görseller ile öğrencilerin anlamasını kolaylaştıracağı ve sesli örneklendirmeler sayesinde öğrencilere daha kaliteli ders anlatabilmesi mümkün olacaktır.

zkitap

Z-Kitaplar işlevi bakımından çok kolay olup, kullanımı oldukça pratiktir. Kişi bu kitap üzerinden çeşitli notlar alıp, konuları arayarak dilediği bilgilere hemen ulaşabilmektedir. Öğretmenler kaldıkları yerleri bu aletlerde kalıcı olarak not edebileceklerdir. Z-Kitaplar öğrencilerin derse daha çok odaklanmasını sağlayacaktır. Renkli ve bir o kadarda canlı görünüşü sayesinde öğrencilerin dokunarak öğrenmesine olanak sağlamaktadır.

Z-Kitaplarda her şey daha anlaşılır ve daha öğreticidir. Öğrenciler sadece derslerde bunları kullanarak anlamayı kolaylaştırmayıp, sınavlara çalışırken de bu kitaplardan büyük fayda sağlayacaklardır. Çünkü Z-Kitaplar sizler için konuları sınıflandırırken önemli alanları anlayabilmeniz için birçok uygulamayı içerisinde bulundurmaktadır.

Z-Kitaplar öğretmenler tarafından takip edilebilen ve öğrenciyle sürekli iletişim durumu oluşturabilecek bir alet olduğundan eğitim daha kaliteli bir hal alacaktır. Öğrenciler için anlayamama veya derse olan ilginin azalma riski bu aletler sayesinde en aza düşürülebilecektir.

eokul-meb.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.