Yurtta Sulh Cihanda Sulh İle İlgili Kompozisyon

Sulh kelimesi dilimiz olan Türkçe’de yabancı bir kelime olarak karşılanmaktadır. Oysa ki Sulh; barış anlamına gelir ve barış da beraberinde sevgi ve kardeşlik kavramlarını getirmektedir.

Dünya üzerinde sevgi, kardeşlik, hoşgörü gibi olgular ne kadar yoğun ve çok olursa o ortamda huzur ve refah da o kadar çok olmaktadır ki dünya üzerinde bunun örneklerini görmekteyiz. Huzur ve refah ortamında güven, sevgi ve saygı hat safhada olur ve böylece insanlar beyinsel faaliyetlerini geliştirerek bilim, sanat, eğlence gibi değerler konusunda gelişmeler yapmalarına ortam hazırlar.

 

Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı dönemlerde sürekli “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünü dile getirmiştir. Türk milleti ise bu sözün ışığında yaşamaya devam etmeye çalışmaktadır. Çünkü Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı dönem boyunca hem iç politikada hem de dış politikada bu söz çevresinde hareket atmıştır ve barışa önem vermiştir.

Bizler de Türk gençliği olarak bulunduğumuz ortamlarda, ülkemizde ve dünyamızda barışın, huzurun, saygının, sevginin ve kardeşliğin hakim olması için çalışmalıyız.

Yurtta Sulh Cihanda Sulh Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.