Yurdumuzu Korumak ve Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyız

Üzerinde doğup büyüdüğümüz; kültürüyle, örfleriyle, adetleriyle gelenek ve görenekleriyle yoğrulduğumuz; toprağıyla, havasıyla, suyuyla ve tarım ürünleriyle beslendiğimiz bu toprak parçası vatanımızdır bizim. Toprak parçası desek de canımızdan bile ötedir vatanımız.

Türk tarihine baktığımızda Türkler vatanı, bağımsızlığı ve kutsal bayrağı için savaşmıştır; vatan uğruna milyonlarca askerimiz şehit olmuştur. Bu şartlarda kazanılan bu vatanı kaybetmek ise Türkler için imkansızdır. Çünkü atalarımızdan bize miras kalan bu vatanı Türkler hala korumak ve geliştirmek için savaşmaya hazırdır.

Vatan kutsaldır çünkü; vatanın her karış toprağı şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır ve bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır. Peki bu şartlarda kazanılan ve böyle kutsal olan bir vatan nasıl olur da bir çırpıda kaybedilir ki?

Biz Türk gençleri de tüm bu geçmişi göz önünde bulundurarak vatanımızı korumalıyız ve onu geliştirmek için durmadan, yorulmadan Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında ülkemizi koruyup ona sahip çıkmalıyız. Çünkü atalarımız da böyle yapmıştır ve bu vatanı bizlere emanet olarak bırakmışlardır bizler de emanete ihanet etmemeliyiz.

Yurdumuzu Korumak İçin Neler Yapmalıyız Sorusuna Cevap Verdiğimiz Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Alanından Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.