Yılbaşı Tebrik Kartları 2014

Artık yeni yıla saatler kaldı yılbaşı tebrik kartları en güzel yılbaşı tebrik kartları eşinize dostunuza arkadaşlarınıza gönderin yeni yıl tebrik kartları ve yılbaşı tebrik kartı seç beğen gönder ister cep telefonunuzla yılbaşı tebrik kartları yolla isterseniz facebook ve e-posta ile iki satır yazarak yılbaşı tebrik kartı ekleyerek paylaşın. 2014 yılbaşı tebrik kartları sizler için en güzel en canlı yılbaşı tebrik kartlarını bir araya getirdik. Resme farklı kaydet diyerek yılbaşı tebrik kartlarını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Yılbaşı gecesini parti verme alışkanlığı nereden geliyor

Yılbaşı gecesi parti verme alışkanlığı Iroquoi yerlilerinden kalma bir gelenektir. Mısır ektikten sonra bunun olgunlaşmasını kutlamak için festival düzenlerlerdi. Bir şenlik halinde mısır ve ev eşyalarını yakarlardı. Bu şenlik ile birlikte yeni yıla girer ve yeni başlangıçları kutlarlardı. Antropologlardan alınan bilgiler kapsamında; şenliklerle erkekler ve kadınlar kıyafetlerini değiştirirdi. O esnada ise gördükleri her şeyi dağıtırlardı. Bu yaptıkları ise ayıplanmazdı. O gün diledikleri gibi yıkıp, dağıtabilirlerdi.

Yılbaşı gecesinin gürültülü kutlanmasının nedeni

Bu gecenin gürültülü kutlanmasının nedeni ise şudur, Avrupalı çiftçiler ürünlerine hastalık ve kötü ruh bulaştığını düşündükleri vakit davul çalar, gürültü yapar ve bunları kovarlardı.  Başka bir geleneğe göre ise Çinlilerin inandıkları güçlerden olan Işığın güçlerinin (Yang) karanlığın güçlerini (Yin) yenmesi için insanlar yılbaşı günü büyükçe zilleri çalar ve gürültü yaparlardı.

En Güzel Yılbaşı Tebrik Kartları 2014

 

Yılbaşı Tebrik Kartları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.