YGS Sınavına Giderken Alınacaklar 2014

YGS bugün yapılıyor. YGS Sınavına Giderken Alınacaklar hakkında bilgi verelim. ÖSYM tarafından 2014 YGS’ye girecek adaylara sınav günü uyarısı yapıldı. Adaylara sınav salonuna gelirken cep telefonu, çanta, metal eşyalar gibi araç gereçleri getirmemeleri gerektiği hatırlatılırken, sınava giriş belgeleri ve TC kimlik numaralarının olduğu nüfus cüzdanlarını mutlaka sınavda bulundurmaları açıklandı.

ygskonulari

YGS’ye girerken aynımızda olması gereken belgeler, ygs sınavına getirilmesi gerekenler, ygs yanımızda olması gerekenler

2014 YGS Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler ÖSYM tarafından şöyle sıralandı:

“Adayların, sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları gereken belgeler aşağıdakilerdir:

Sınava Giriş Belgesi: Üzerinde sınava gireceği merkez, bina, salon, sıra numarası bilgileri ile fotoğrafının bulunduğu belgedir. Bu belgeyi aday http://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendi T.C. Kimlik Numarası ve şifresini kullanarakedinir. Belge renkli olabileceği gibi siyah beyaz da olabilir.

Nüfus cüzdanı veya pasaport: Nüfus cüzdanı veya pasaport ile zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ve askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi ve Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı ve pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Bu iki belgeyi sınav giriş esnasında yanında bulundurmayan adaylar ÖSYM Başkanlığının Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri gereğince sınav salonuna alınamayacağından, adayların bu belgeleri yanında bulundurmaları gerekmektedir.”

Yukarıdaki ÖSYM’nin uyarısına da bakıldığından 23 Mart 2014 YGS’ye girecek olan adayların yanlarında mutlaka Nüfus Cüzdanları ile Sınava Giriş Belgelerini bulundurması gerekiyor.  Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport dışındaki kimlik belgeleri kesinlikle geçersizdir. Ehliyet geçerli değildir. Adaylar dikkat etsinler.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.