Yeni Ehliyetler Hangi Renk Nasıl Olacak Resim

Avrupa standartlarında yeni ehliyetler ne renk olacak ne zaman çıkacak, yeni ehliyetler nasıl hangi renk olacak resim …

AB standardı çerçevesinde yapılan pembe renkli yeni ehliyetlere ek şimdi mavi renklisi çıkartılıyor. Kadın kimliğine benzediği yönde gelen geri dönüşler sebebiyle yeni ehliyetler yüzde 60’ı pembe renkte, yüzde 40’ı mavi renkte çıkartılacak.

İçişleri Bakanlığı’na yeni pembe renkli ehliyeti erkek sürücülerin sevmediği yönde gelen birçok mail ve telefonun üzerine renklerde esneklik gösterildi.

 Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki ehliyetlerin tümünün pembe renkte olması sebebiyle yeni uygulamada çoğunluk pembe renkte çıkarılacak ancak %40 ‘ı da  mavi renkli olacak.

yeni ehliyetler hangi renk

5 RENK TONUNDA TASARIM HAZIRLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Darphane ve Damga Matbaası tasarım uzmanları tarafından gerçekleştirilen çalışmada mavi ve pembe rengin farklı tonlarını kullanarak 5 yeni ehliyet tasarımı gerçekleştirdi. Tasarımlar, İçişleri Bakanı Muammer Güler’e onaylaması üzere gönderildi.  Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde gidilen düzenleme sonucunda 25 milyon 626 bin 383 sürücü belgesi değişecek. Sürücü belgeleri, sahtelerinin çıkmaması için Polikarbanot kartlara hazırlanacak.

Sizce Yeni Ehliyetlerin Rengi Nasıl Olmuş ? Yorumlarınızı Aşağıdan hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.