Yeni Çipli Kimliklerin Ücreti Ne Kadar

Yeni Çipli Kimliklerin Ücreti Ne Kadar
 • 09.11.2013

Çipli Kimlik Kartı Ücretleri, Yeni çipli kimlikler için ne kadar ödeyeceğiz, açıklandı.

Yeni yılın gelmesiyle beraber dağıtıma başlanacak ve kullanım tarihi 10 yıl sürecek çipli kimlik kartları, hem seyahat belgesi hemde e-imza olarak da geçerli olacak. Kart sayesinde e- devletle ilgili tüm işlemlerde internetten gerçekleştirilebilecek.

Hayatımızın birçok bölümünde kullanabileceğiz ve fazla kart yükünden bizi kurtaracak nüfus kimlik kartları, yeni yılın gelmesiyle beraber halka dağıtılmaya başlanacak. En son toplanan Bakanlar Kurul’unda İçişleri Bakanı Muammer Güler’in önderliğinde milletvekillerine tanıtılan ve tam onat alan yeni kimlik kartları 2014’ün gelmesiyle dağıtılacak. Bu kimlik kartlarını alabilmek için halk 18 TL ücret ödeyecek.

yeni kimlik kartları

ŞİFRELİ ÇİP’E SAHİP

Kartın kapsamında özellikler sayesinde vatandaşlar vizesiz turist kabul eden tüm ülkelere seyahat edebilecek. Akıllı kartlarda, vatandaşların banka hesap numaralarının, ehliyet, maaş ve sağlık bilgilerinin yer aldığı bir şifreli bir çip bulunacak. Kimlikler 1 GB’ye kadar bilgi saklayabilecek.

DAĞITIM 3 YIL’DA SONA ERECEK

Bakanlar Kurulu’ndan da geçer not alan akıllı kimlik kartlarının tüm yurda ulaşması 3 yıl sürecek. Yani yılda 25-30 milyon aralığında akıllı kimlik kart sahibine ulaşacak.

Yeni kimlik kartlarının özellikleri;

Yeni kimlik kartları 10 yıl kullanılabilecek. Kart bünyesinde barındıkları sayesinde ekstra belgeler taşıma yükü olmayacak.

Sahtecilik tarihe karışacak.

E-devlet’in halk için sunduğu hizmetlere, interneti olan herkes, erişim olan her yerden bu kart sayesinde yararlanabilecek.

E-imza yerine geçecek. Artık kamu hizmetlerinden faydalanan kişilerin hak sahipliği kolay ve garantili bir şekilde gerçekleşecek. Usulsüzlük ve yolsuzluklar en alt seviyeye çekilecek.

Halk bu birçok kolaylık sağlayacak yeni kimlik kartlarına ufak bir meblağ ödeyerek elde edebilecek.

Bünyesinde polikarbonlu, temaslı ve temassız çip bulunduran bu yeni kartlar, güvenlik açısından oldukça gelişmiştir.

Yeni Çipli Kimlik Kartının Ücreti Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. sdfasdas dedi ki:

  sadasdasdasdasdadasdasdsa

 2. yağmur dedi ki:

  herkes ayrı ayrı mı ailecek mi? ödenecek faturalar (AMA ÇOOOOOK GÜZEL OLMUŞ THANK YOU!!!!)

 3. aslı dedi ki:

  Bence çoooook iyi düşünmüşler… O kadar evrak taşımak yerine bir tane kart taşıyacağız.Tabi sahte kart dönemi kalktı (en iyi yönü de bu!!!!!!!)

 4. nazlı dedi ki:

  Acaba bu çip’li kimlikler zorunlu mu yoksa isteyen mi alıyor ? Cevap yazar mısınız arkadaşlar?

  1. melisa dedi ki:

   zorunluuuuuu

 5. mehmet dedi ki:

  Aarkadaşar bu kadar bu kadar düşünmeye hiç gerek yok eniyisi mi biz kimlikler gelince tartışalım ama hepinizin düşüncesi doğru

 6. mehmet dedi ki:

  arkadaşlar bu kadar düşünmeye gerk yok bence en iyisi mibiz kimlikler gelince konuşalım

 7. Sedanur dedi ki:

  Kimlikler güvenlil,görüntü ve birçok açıdan cok guzel fakat kimliklerin rinde maas bilgilerinin yazmasi cok yanlis bence.. muhtac veya az gelirli vatandaslarimiz kucuk duruma dusurulecek

 8. şeref dedi ki:

  kardeş bu kadar dar düşünme adam son teknolojiyi ayağına getiriyo sen kalkmış para tuzağı diyorsun ama ben senin gibi düşünmüyorum türk üz ve herşeyin en iyisine layıkız çok şükür bi farkımız var.

 9. ayshe dedi ki:

  ne gerek vardı ki sanki güzelm kimlk kartlarmz dururken.üstelk bu kartlar kredi kartı görüntüsnde oysa kimliğin daha farklı bir görüntüsü olması gerekirdi.soncta her işilemde her an yanmzda bulunması gerekn bişey.bu kadr sıradanlastırılmasnı dogru bulmadm.çipli olmadan önce hayat mı duruyodu sanki.böyle işlerle ugrasana kadr biraz daha ciddi meselelerle ugrassalar bu ülke nerelerde olurdu acaba.bunun para amaclı yapıldgnı düsünüyorm.

  1. sdfasdas dedi ki:

   no

YORUM YAZ