Yavuz Sultan Selim Köprüsü 3. Köprü Ne Zaman Bitecek

İstanbul’a 3. köprünün temeli bugün törenle atıldı. İstanbul’a yapılacak olan 3. köprü Sarıyer ile Garipçe arasında inşa edilecek. Peki Yavuz Sultan Köprüsü ne zaman bitecek, 3. köprünün bitiş tarihi ne zaman açılacak. İşte detaylar :

3. köprü nün temeli bugün(29 Mayıs 2013) atıldı. İstanbul’a yapılacak 3. köprü Sarıyer ile Garipçe arasına yapılacak. Sarıyer Garipçe’de düzenlenen temel atama törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Erdoğan ile birçok bakan iştirak etti.

Başbakan Erdoğan ile müteahhit firma arasında yapılan görüşmeler sonrası 3. köprü diğer adıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bitiş tarihi ise tam 2 yıl sonra yani 29 Mayıs 2015 olarak belirlendi. Süreçte ciddi bir sıkıntı yaşanmazsa köprü bu tarihte bitirilmiş olacak.

3. köprü,yavuz sultan selim köprüsü

Yeni Köprünün Adını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Açıkladı

3. köprünün temel atma töreninde söz alan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül 3. köprünün adının Yavuz Sultan Selim olacağını duyurdu.

3. Köprünün Diğer Köprülerden Farklı Özellikleri Var

Yavuz Sultan Selim Köprüsüyle boğaza üçüncü gerdanlık takılmış oluyor. 3. Köprü namı diğer Yavuz Sultan Selim Köprüsü İstanbul’un çevre düzenine büyük katkılar sağlamanın yanında, büyük dorseli araçların da İstanbul trafiğinden temizlenmesine önayak olacak.

3. Köprü çevreyi korumaya yönelik bir köprü. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’nden sonra 3. köprü olma özelliğine sahip. İstanbul’un trafik sorununa büyük ölçüde rahatlatacak olan köprünün bitiş tarihi 29 Mayıs 2015.

İstanbul’a 3. Köprü’nün Yapılması ve Yeni Köprünün Adının Yavuz Sultan Selim Olması İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.