Yakın Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başlamıştır?

Aşağıda yakın çağ hangi olayla ne zaman başlamıştır kısaca olarak ele alacağız.

Tarih çağlardan oluşmaktadır. Yazının bulunması tarihteki çağların başlangıcını oluşturmaktadır. Tarih öncesi çağlar derken yazının icadından önceki çağlar kast edilmektedir. Tarihte tarihin akışını değiştiren olayların yaşanması dönüm noktası oluşturmuştur.

Tarihteki önemli çağlar, ilk çağ, orta çağ, yeni çağ ve yakın çağ olarak değerlendirilmektedir. Yazının icadı M.Ö. 3200 yılında olmuştur. Böylece çağlar başlamıştır. Son olarak da yakın çağ yaşanmaktadır. Fransız İhtilali’nin yaşanmasının ardından yakın çağ başlamıştır. Yakın çağ henüz sonlanmamıştır. Tarihte çağların önemi dönüm noktalarından oluşması ile ileri gelmektedir. Yakın çağ da içinde bulunduğumuz çağ olarak değerlidir. Yakın çağ 1789 yılından bu yana devam etmektedir.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Yakın Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başlamıştır? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Yakın Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başlamıştır? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Yalova birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.