Virüsten Korunma Yolları (Bilgisayarınızı Koruyun)

Virüsten Korunma Yolları (Bilgisayarınızı Koruyun)
  • 08.12.2013

Bilgisayarı virüsten korunma yolları nelerdir, virüsten korunma yolları hakkında kız ve öz bilgiler verelim.

Geçmiş yıllarda disket ve CD’ler aracılığıyla yayılan virüsler, teknolojinin gelişimiyle birlikte artık internet üzerinden yayılıyor. İnternetten indirilen programlar, e-postalar vb. yüklemeler ile bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Bunun yanında hiçbir indirme yapmadığınız halde bile sadece internet bağlantısının virüs bulaşması için yeterli olduğu virüs türleri bulunmakta. Bu türden bir virüs yayılımına ise güvenlik önlemlerinin alınmamış olması veya uzaktan erişim ile bilgisayarınıza kolaylıkla virüslü verilerin yerleştirilebilmesi neden olabilir.

Yazma korumalı disketler virüs bulaşmasının en kolay yoludur. Bu nedenle bunları kullanmamanız gerekmektedir. Bunun yanında her zaman internetten indirilen programlar ve dosyaların içinde her zaman virüs bulunma ihtimali vardır. Tüm bunlara önlem olarak anti virüs programları yüklenmeli ve taramalar düzenli olarak yapılmalıdır. Piyasada bulunan Norton Anti Virüs, Mcafee, Karspersky, Panda Anti Virüs gibi programlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

virüsler

Bilgisayarı Virüslerden Koruma Yolları Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. sayin valilik dedi ki:

    Sayin valim lütfen. Bir aciklamada bulunun biz ogrencviyiz yaz ik hala daha arabalar feci şekilde kayiyor lütfen. Tatil edin lütfen sayın valim

YORUM YAZ