Veliler Bu Habere Dikkat

Tercih edilen okula değil, otomatik kaydedilen okula kayıt yapılması gerekiyor. Bu konuda ailelerin sürekli uyguladığı yöntem adresi farklı gösterip, nüfus müdürlüğüne kayıt ettirme yöntemi sıkı takip altına alındı.

Emniyet birimleri takip neticesinde o adreste bulunmadığı tespit edilen çok sayıda aileye, yanlış beyan nedeniyle 842 TL tutarında ceza uyguladığı ve bu yanlış kayıtları adresten sildirildiği belirtildi. Bu işlemi yaparak yaz aylarında tatile çıkan aileler, öğrencileri ile okullara geldiklerinde durumu öğrendi.

Kötü Sürpriz İsyan Ettirdi.

Tüm hazırlıklarını kayıt yaptırmayı amaçladıkları okula göre yaptıklarını, kontrole rastlamadıklarını ve bu durumdan zarar gördüklerini belirten veliler, bu soruna çözüm bekliyor.

Yanlış Beyanın Cezası 842 TL

Bu durumda olduğu tespit edilen ailelerin, nüfus müdürlüklerine yazılı savunma dilekçeleri vermeleri, nüfus müdürlüklerinin bu savunma dilekçelerini incelemesi neticesinde yanlış beyana hükmeder ise, her beyan için 842 TL ceza kestiği belirtiliyor. 15 gün içerisinde cezanın ödenmesi halinde tutara indirim uygulanıyor.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.