Van’da Servisçilere Ve Rehberlere Özel Eğitim Verilecek

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yeni bir uygulama kararı çıktı. Van’da okul servis görevlileri ve rehber personele özel bir eğitim verilecek.

Van’da hizmet veren okul servis görevlileri ve rehber personellerine eğitim verilmesi kararı alındı. Bu karar sonrası verilecek eğitimin detaylarını görüşmek için bir toplantı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığınca gelen 2017/29 sayılı genelge dahilinde okul servis sürücüleri ve okul taşıtlarında görev alan rehber personele eğitim verilmesi kararı ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin’in düzenlediği bir toplantı yapıldı. Gerçekleştirilen bu toplantıda halk eğitim merkezleri tarafından yapılacak olan eğitimin detayları konuşuldu. Okul servis sürücüleri ve rehber personellerine özel sunulacak eğitimlerin planlanması yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İşbirliği Çalışmaları Yönergesi dahilinde resmi, özel kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasında imzalanan işbirliği sözleşmelerine riayet edildi. Van İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi tarafından eğitime katılan kişiler örnek e-müfredat uygulamaları ile ilgili bilgilendirildi. Görevleri ile ilgili iyileştirmeler hakkında da fikir alışverişi sonucu güzel uygulamaların hayata geçirilmesine karar verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.