Üniversiteyi Kazandığı Halde Mezun Olamamış Olan Öğrencilere Sınav Hakkı

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre, Başkanlığa Milli eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü okullara bir yazı göndererek, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri için 2014-2015 eğitim-öğretim yılı içerisinde en az bir kez olmak üzere bir ek sınav yapılacağını duyurdu.

Mezun olmayan öğrenciler için ek sınav ne zaman?

Gönderilen yazıda bu okullarda 4 veya 5 dönem mezun verildiği ve 3. Dönemde yapılacak sınavların 8-9 Ağustos’ta yapılacağı bildirildi. Bu yazıya göre ek sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili bir takvimin henüz belirlenmediği ve örgün öğretimde bu sınavların eylül ayında gerçekleştirileceği bilgisinin yer aldığı açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre herhangi bir yükseköğretim programını kazanmış olduğu halde okullarından mezun olmamış öğrenciler için yeni bir sınav yapılması ve gerekli kolaylığın gösterilmesi için talebin incelendiği ifadesine yer verildi.

Buna göre üniversiteyi kazandıkları halde liselerden mezun olmamış ve bu nedenle kayıt yaptıramamış olan öğrenciler için 2015-ÖSYS’de kazandıkları programların kontenjanları dikkate alınmaksızın ÖSYS’de kayıt hakkı kazandıkları programlara 06 Ekim’e kadar kayıt yaptırabilecekleri açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.