Üniversite Tercihleri Ne Zaman Başlıyor 2014 2015

Üniversite Tercihleri Ne Zaman Başlıyor 2018 2019 hakkında bilgi kısaca.

Üniversite yerleştirmelerinin tercihlerinin ne zaman yapılacağı kesinleşti. 7-17 Temmuz tarihleri arasında tercih süreci, 1-5 Eylül tarihleri arasında üniversite kayıtları dönemi yaşanacak. 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndan elde edilen bu bilgiler ve ÖSYM’den gelen duyuruya göre bu kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacı taşıyor. Bu da adayların son kararlarını 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında yani tercih süreci içerisinde ÖSYM’nin internet sitesinden yayımlanacak yeni kılavuza göre vermelerini gerektiriyor.

ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden başvuru süresi içerisinde kılavuza ulaşılabilir. Kılavuzun ayrıca dağıtımı ve satışı olmayacağından tüm adaylar internete girip bu kılavuzu gözden geçirmeli. Adaylar şifre ve T.C. kimlik numarası sorgusu ile tercih penceresine girip elektronik ve  bireysel olarak tercihlerini yapabilecek. Bunun için de yine ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet sitesi kullanılacak.

 

Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

1 yorum

  1. İzmir Üniversitesi, İzmir’in 6. üniversitesidir. Üniversite 2007 yılında Doğanata Grubu’nun önderliğinde Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı (DEKVA) tarafından kurulmuştur.
    Akademik kadrosu ve eğitimiyle kesinlikle mükemmel bir üniversitedir.
    http://www.izmir.edu.tr
    izmir.edu.tr

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.