Üniversite Ön Kayıt Tarihleri 2014 2015

Üniversitelere kesin kayıtlar 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Ancak bu kesin kayıtlardan önce birçok üniversite ön kayıt almaktadır. Ön kayıt alınmasının amacı, kesin kayıt sırasında hem aday için hem de üniversite öğrenci işleri için kolaylık sağlanmak istenmesidir.

Üniversitelerin Ön kayıt Tarihleri Ne Zaman

2013 yılı üniversite ön kayıt tarihi ne zaman diye sorular gelmekte. Üniversite adayları kazandıkları üniversitenin resmi internet sitesini takip etmelidir. Her üniversitenin ön kayıt tarihi birbirinden farklı olabilir ancak genel olarak 12 Ağustos gibi başlayacaktır.Üniversite ön kayıt esnasında adaydan T.C kimlik numarası, doğum tarihi vb. bilgiler istenecektir. Yine üniversitenin sitesinde belirtilen banka hesaplarına varsa öğrenim ücretleri yatırılacak ve kesin kayda öyle gelinecektir. Ön kayıt üniversite kaydı anlamına gelmemektedir. Kesin kayıt mutlaka yapılmalıdır.

Üniversite ön kayıt tarihleri ve şartları ile diğer bilgileri üniversitenizin resmi web sayfasından takip edebilirsiniz.

28 yorum

  1. Her üniversite yapmıyor bu ön kayıtları. Ayrıca burada millete sorup cevap beklemektense arayın üniversitenin öğrenci işlerini 2 dk.nızı bile almaz. Güme gitmesin 1 seneniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.