Üniversite Mezunları Polislik Başvuruları 2013

Üniversite mezunlarının polislik için son başvuru tarihi 27 Eylül 2013 Cuma günü. İşsiz olan üniversite mezunlarına güzel bir haber de Emniyet Genel Müdürlüğü’nden verildi. Diplomalı işsizler kervanında olmak istemeyen binlerce üniversite mezununa bu haberle yeni bir iş kapısı açıldı. İstihdam edilecek polis sayısı EGM tarafından açıklanırken, bunun polis olmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken bir fırsat olduğunu niteledi.

polis alımı

İlk açıklamalara göre 3300 asil ve 1000 yedek adayların başvuruları kabul edilecek. Adayların kendilerine en yakın emniyet genel müdürlüklerine başvurmaları ve www.egitim.pol.tr adresinden başvuru tarihi, sınav yeri gibi bilgileri öğrenebilecekleri belirtildi.

Sınavı geçen polis adayları, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 13.Dönem eğitim grubuna alınacaklar. Bu eğitimlere katılabilmek için; lisans mezunu olup, KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranıyor. Polis adayları başvurularını 09-27 Eylül 2013 tarihleri arasında il müdürlüklerine yapılabilecekler. Başvuru koşulları ve polis alımları hakkında merak edilenleri sitemizden takip edebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.