Üniversite LYS Ek Yerleştirme Kılavuzu 2013

LYS ek tercih kılavuzu için gözler ÖSYM’de. 2013 LYS ek yerleştirme kılavuzu bugünlerde yayınlanacak. ÖSYM’nin konu ile ilgili bugün ya da yarın resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Binlerce öğrencinin büyük merakla beklediği 2013 LYS ek yerleştirme kılavuzu yayınlanıyor. Üniversite kayıtlarının son bulmasının ardından gözler ek yerleştirmeye çevrildi.

Üniversiteye kayıt hakkı kazananlar kayıtlarını 2-6 Eylül arasında yaptırmışlardı. Bu tarihler arasında kayıt yaptırmayanlar kayıt haklarını kaybettiler. Bu doğrultuda her üniversiteden açık kontenjanların listesi istenmiş ve ek yerleştirme kılavuzu bu doğrultuda oluşturulmuştur.

Ek yerleştirme binlerce aday tarafından umut kapısı olmuş olup gözler ek yerleştirme kılavuzuna çevrilmiştir. Asıl kayıt haklarının bitiş tarihinden itibaren bir hafta sonra ek yerleştirme kılavuzu kalan boşluklar doğrultusunda yayınlanacaktır.

Üniversitelerde oluşan bu boşluklara ilaveten LYS’de boş kalan kontenjanlarda eklenerek ek yerleştirme kılavuzu yayınlanacaktır. Eylül ayı sonuna doğru yayınlanması beklenen ek yerleştirme kılavuzuna göre adaylar yeniden tercih yapma şansına sahip olacaklar.

2013 ek yerleştirme kılavuzu yayınlandığında sitemizde güncel olarak yayınlanacaktır.

2013 Ek Yerleştirme Kılavuzu ve EK Tercihler İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

37 yorum

  1. Arkadaşlar Ben Geçen Sene Liseden Mezun Olup Sınava Girdim Bir Puanla Hacettepe Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümalığı Kaybettim Annemim Zoruyla Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesine Kaydoldum Kaydoldun Hemen Sonra Dondurdum Bu Yıl Tekrardan Sınava Girdim Ve Geçen Sene Kaydolduğum İçin 30 Puan Kestiler Şimdi Ek Yerleştirmede Benim İstediğim Bölüme Üç Puan Fazla Oraya Girebilirmiyim Sizce Bence Girerim 3 Puanın Lafını Yapacak Değiller Ya

    • Acık öğretime yerlesmissn evet örgün için tekrar tercih yapabilirsin canım. Can sende kzı nıye terslıyosun ki sankı üniversiyete yerlesmıs beğenmemiş tekrar istiyo. Örgün varken acık öğretim olmus üni okumak istiyo demekki bu ne tepki arkdas ?

  2. ARKADAŞLAR ÖSYM.GOV.TR ADRESİNE GİRİN İLK DEFA EK YERLEŞTİRME İLE İLGİLİ HABER YAYINLANMIŞ :) Haber aynı ama ilk kez ösym nin sitesinde gördüm , acıklanmadı ama ösym bi acıklama yaparak bi adım attı arkadaşlar

  3. merhaba arkadaslar benim ts 2 puanım 387 tm2 puanım 338 sınıf öğretmenliği ya da türkçe öğretmenliği istiyorm gelme ihtimali var mı? yardımcı olurmusunuz lütfen

  4. Ek yerleştirmede 1. 2. veya 3. tercihini Yakın Dogu Üniversitesi olarak kullan; eğitim harcında %50’yevaran karşılıksız, şartsız ve geri dönüşsüz ek burs kazan!
    ilgilenen varsa arkadaşlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.