Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2014

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2014 hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Üniversitelerdeki bütün programlar için ayrı ayrı tarihler verildiğinden sınav sonucunda yer alan belgede belirtilen tarihe göre kayıt yaptırılmalı. Belirlenen tarihte kayıt yaptırmayan adaylar ise kayıt şansını kaybedecek. ÖSYM üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayları belirten fotoğraflı sınav sonuç belgesini rektörlüklere elektronik ortamda gönderecek.

Kayıt için neler gerekli?

Üniversitelere kayıt şansı kazananlar mezun olduğu okuldan aldıkları diploma ile 12 fotoğraf, katkı payı ödemesini yaptığını belirten dekont,  üniversite tarafından istenen diğer belgelerin aslı ile beraber kayıt için kazandığı okula başvurmaları gerekiyor.

Adayların kayıt için bizzat üniversitelerine gidip başvurmaları gerekmekte. Posta ile kayıt alınmayacak. Kayıtta istenen belgelerin fotokopisi geçerli olmayacak fakat aslının getirilmesi sureti ile kabul edilecek. Belgeler eksik olduğunda kayıt yapılmayacak. Verilen tarihlerde kaydını yaptırmayanlar haklarını kaybedecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların kaydının alınabilmesi için tüm şartları taşıması gerekiyor. Sağlık muayenesi, mülakat sınavını kazanamama gibi durumlarda kayıt yapılamayacak. Bu öğrenciler alt tercihlerine durum uygun olduğunda yerleştirilecek. Ek puan yada sınavsız geçiş için ise kayıt anında okul türü yada alanına göre belge zorunluluğu bulunmuyor.

indir (3)

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.