Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor

Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor, kayıtlar hangi tarihlerde yapılacak soruları şu günlerde üniversite adaylarının en çok merak ettiği sorular arasında.

Üniversitelere kayıt yaptıracak öğrenciler için uzun bir maratonun sonuna gelindiği şu günlerde kayıt yaptıracak adaylar için bazı soru işaretleri varlığını sürdürmeye devam ediyor. Kayıt işlemlerinin başlayacağı tarih 28 Temmuz 2015 yani üniversite kayıtları yarın başlıyor.

Üniversite sınavının zorlu maratonundan çıkan öğrencilerden başarılı olanlar şimdi üniversiteli olmanın heyecanını yaşamak için sabırsızlanıyor. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlarını ‘sonuc.osym.gov.tr’ adresinden öğrenen adaylar şimdi e-kayıt işlemleri nasıl yapılacak sorusunun cevabını merak ediyor.

Kayıtların yapılacağı tarih 28 Temmuz-5 Ağustos olarak açıklanmış durumda. Öğrenciler bu tarihler aralığında kazandıkları üniversitelerin ilgili bölümlerine elektronik kayıt yaptırabilecek. Elektronik kayıtlar ülkemizdeki tüm üniversitelerin tüm bölümlerinde yaptırılabilecek.

Aldıkları puanlar ve girdikleri yüzdelik dilimlere bakarak tercih yapan öğrenciler bu doğrultuda yerleştirildikleri programlar için kayıt zamanını bekliyor. Yarından itibaren yapılmaya başlanacak olan kayıtlar için son tarih ise 5 Ağustos olarak ilan edilmiş durumda.

Öğrencilerin kayıt yaptırmalarının ardından ise maraton sona ermeyecek bunun ardından öğrenciler yurt ve kalacak yer arayışı ile karşı karşıya kalacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.