Üniversite Kayıtları Bugün Sona Eriyor

Üniversitelerin herhangi bir yükseköğretim programını kazanarak e-kayıt yaptırmayan öğrenciler için şahsi kayıtların yapıldığı zaman dilimi bugün sona eriyor. Okullara e-kayıt yaptırmayı tercih etmeyen ya da zorunlu haller nedeni ile şahsi kayıt yaptıran öğrencilerin üniversitelerine giderek kayıtlarını yaptırmaları için bugün son gün.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre kayıtlar ya e-devler şifresi ile e-Devlet kapısı üzerinden ya da üniversitelere bizzat gidilerek gerçekleştirilecek. Herhangi bir şekilde posta yolu ile gerçekleştirilmek istenen kayıtlar kesinlikle kabul edilmeyecek. Bununla birlikte belgelerin eksik olması ya da onaysız suretler ile yaptırılmak istenen kayıtlar da geçerli olmayacak.

Açıklanan takvimde verilen zaman içerisinde e-kayıt yöntemi ile ya da şahsi kayıt ile kayıt yaptırmayan öğrencilerin kazanmış oldukları hakları iptal olacak. Gerekmesi durumunda bazı öğrencilerden YÖK tarafından sağlık raporu istenebilecek. Üniversitelere götürülen belgelerin sahte olması durumunda ise adaylar hakkında yasal işlem başlatılacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.