Üniversite Kayıt Tarihleri 2014 2015

2018 2019 eğitim öğretim yılı üniversite kayıtları ne zaman başlayacak sorusuna cevap olarak Ağustos ayının son haftası ile Eylül ayının 2. haftası arasında yapılacak.Üniversite harç parası ne kadardır,üniversite harç parası ne zaman yatırılacak gibi sorulara ise OSYM’den resmi harç paraları duyurusu geldi.

Üniversiteli olma yolunda son viraja girmiş adaylar, öncelikle yoğun bir sınav maratonunu geride bıraktı. Ardından sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih telaşına kapılan üniversite
adayları, 7 – 17 Temmuz tarihleri arasında tercih işlemleri tamamladılar.

Tercih işlemlerinin de son bulmasının ardından gözler ÖSYM’ye yerleştirme sonuçlarının açıklanması için dönmüş bulunmakta. Yerleştirme sonuçları açıklanmadan önce tatil dönemini yada işlerini üniversite kayıt tarihlerine göre ayarlayacak okurlarımız veya meraklı okurlarımız için üniversite kayıt tarihlerini araştırdık.

LYS Yerleştirme Sonuçları, LYS Tercih rehberi, Üniveriste Kayıt tarihleri, LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları, 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları Tıkla öğren, 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları – LYS Tercih Sonuçları Açıklandı Mı? – LYS Yerleştirme Sonuçları LYS Tercih Sonuçları Açıklandı Mı? 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları, LYS Yerleştirme Sonuçları, 2014 LYS Yerleştirme Sonuçları, 2014 Üniversite Kontenjanları, 2014 Üniversite Taban Puanları, LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? LYS Tercih İşlemleri, LYS Tercih Rehberi, 2014 Üniversite Taban Puanları, LYS Tercih Sonuçları, LYS Yerleştirme Sonuçları, 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları, 2014 LYS Yerleştirme Sonuçları, 2014 Üniversite Kontenjanları, LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? LYS Tercih İşlemleri, LYS Tercih Rehberi, LYS Tercih Sonuçları, 2014 Üniversite Kontenjanları, 2014 LYS Tercih Sonuçları, 2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları.. LYS 2014 Tercih Sonuçları Açıklandı ÖSYM LYS Tercih Sonuçları, LYS Yerleştirme Sonuçları Belli Oldu. LYS Tercih Sonuçları öğren, 2014 LYS tercihleri, LYS
Tercih Sonuçları Lisans Yerleştirme Sonuçları belli oldu, Lisans Yerleştirme sonucu dün gece açıklandı. Üniversite Tercih Süreci Sona Erdi. 2014 Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? LYS ile ilgili bütün merak ettikleriniz haberimizde… Üniversite taban puanları ve LYS puan hesaplama motoru. LYS tercihleri ne zaman açıklanacak. Ünivrsite kayıt başlama tarihleri ne zaman. ÖSYM Üniversite taban puanları, üniversite taban puanları 2014, ÖSYM tercih kılavuzu, ÖSYM tercih kılavuzu 2014, üniversite taban puanları ve sıralamaları, üniversite taban puanları ve sıralamaları 2014, üniversite taban puanları ösym 2 yıllık üniversite taban puanları, 4 yıllık üniversite taban puanları. Üniversite taban puanları öğren. Üniversite taban puanları hakkında bilgi. Üniversite tercih kılavuzu indir, ÖSYM tercih kılavuzu indir, Üniversite taban puanları listesi, üniversite taban puanları sıralaması, Boğaziçi Üniversitesi taban puanları, Marmara Üniversitesi taban puanları, Anadolu Üniversitesi taban puanları, Yıldız Teknik Üniversitesi taban puanları. LYS puan hesaplama LYSsınav sonuçları ve üniversite tavan ve taban puanları bit tık uzağınızda. LYS sınav sonuçları ve LYS puan hesaplama üniversite taban ve tavan puanları ile ilgili herşey mynet.com’da

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrasında tercihlerin yerleştirme sonuçları açıklandı.

ÖSYM’den yapılan açıklamada,”Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 23 Mart 2014 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 14-15-21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2014-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkez? yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır” denildi.

Bugün saat 17:45 itibariyle adaylar, yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilecek.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 1 milyon 903 bin 242 adaydan, 1 milyon 239 bin 761’inin tercih hakkını kullandığı kaydedildi. Yerleştirme sonuçlarına göre, devlet üniversitelerine 611 bin 779 aday yerleşirken, vakıf üniversitelerine 113 bin 43 aday yerleşti.
2018 2019 eğitim öğretim yılı üniversite kayıtları Ağustos ayının son haftası ile eylül ayının 2. haftasına kadar devam edeceği belirtildi.Üniversite harç parası ne yatıralacak,2014 üniversite harç parası ne kadardır gibi sorulara ise OSYM’den cevap geldi.

LYS BİRİNCİSİ BOĞAZİÇİ’Nİ SEÇTİ

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre ham puan ve yerleştirme puanlarında MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Ordu Fen Lisesi öğrencisi Safa Can Medin, küçüklükten beri hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Medin, çocukluktan beri hayalini kurduğu bölümü kazanmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını söyledi.

Disiplinli, az ve öz çalışarak başarıyı yakaladığını ve sonuçlarını bugün aldığını anlatan Medin, şunları kaydetti:

“LYS sonuçları beklediğimizden biraz erken açıklandı. Açıklandığını duyduğum an hemen ÖSYM’nin sitesine girerek sonuçlarımı kontrol ettim. Çocukluk hayalim Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini görünce çok mutlu oldum. LYS’deki puan durumuma göre burası benim için çok sürpriz olmadı ama yine de çok sevindim. İlk mutluluğumu da ailemle paylaştım. 1-5 Eylül tarihleri arasında kayıt zamanı başlıyor. Üniversitemi görmek için çok sabırsızlanıyorum. En kısa zamanda Boğaziçi Üniversitesine gitmek. oraları görmek istiyorum.” Artık önünde üniversite süreci olduğunu ifade eden Medin, üniversiteyi birincilikle bitirmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.