Üniversite 2. Sınıf ya da 3. Sınıfta Okuyanlar KPSS’ye Girebilir mi

Üniversite 2. Sınıf ya da 3. Sınıfta Okuyanlar KPSS’ye Girebilir mi hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

2014 senesi KPSS sonuçları B grubundaki alımlarda da kullanılacak. Sınav temmuz ayı içinde yapılacak ve son başvurular 14 mayıs tarihinde alınacak. Son haberlere göre ise üniversitede 2. yada 3. sınıfta okuyanlar da lisans seviyesinde KPSS için katılım hakkına sahip olacak.

Üniversite 2. sınıf öğrencileri olan adaylar istekleri dahilinde lisans seviyesinde KPSS’ye katılabilecek. Fakat 14 mayıs tarihine dek başvuruda bulunup temmuz ayındaki lisans KPSS’ye katılanlar, mezun olana dek bu puanları değerlendiremez. Bu adaylar mesela 2016 yılı haziranında mezun olunca 4. yerleştirmelere katılabilecek. Bu yerleştirmeye dek yüksek puanlı olanlar önceki yerleştirmelerde önden çıktığından puanlar daha da düşecektir.

Üniversite 3. sınıftaki adaylar ise istekleri dahilinde lisans seviyesinde KPSS’ye katılabilir. Fakat 14 mayıs gününe dek başvuru yapıp temmuz ayındaki sınava katılanlar mezun olana dek bu puanı değerlendiremez. Fakat 2015 senesinde mezun olanlar haziran bitimine dek olan 2. yerleştirmeler ve sonrasına katılıp tercih şansına sahip olabilir.

Tercih yapmaları ile normal memur olarak kadro almak için KPSS’ye lisans olarak katılanlar genel yetenek ve genel kültür alanlarındaki soruları cevaplayacak.

B grubundan katılanlar genel kültür ve yetenek sorularından meydana gelen P3 puanı ile tercih yapabilecek.

Normal memurluğa girmek isteyenler bankaya 40 TL yatırarak cumartesi sabah yapılacak oturuma başvurmalı.

Mezun durumda olmayanlar ise mezuniyet günü, not sistemi ile diploma puanı kısmını doldurmayacak.

KPSS Tarihleri 2014

2. sınıftakiler, 2014 Lisans KPSS’ye girebilir mi hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.